ارزیابی صورت گرفته برای مفتول (کربن کم) 31-32 دلار در هر cwt (620-640 دلار در هر تن) بود، که به اندازه 5.9 درصد افزایش یافته است.

به طور کلی، سری افزایش قیمت کارخانه ها که از اواخر سال گذشته آغاز شده است، در افزایش قیمت مفتول آمریکا تاثیر مثبتی گذاشته است. ارزیابی فعلی نشان می دهد که قیمت آن 8.6 درصد افزایش یافته است.

همچنین ارزیابی صورت گرفته برای واردات مفتول فولادی (کم کربن) هیوستون در قیمت 600 تا 620 دلار در هر تن ثابت بود.

منابع گفتند زمان تحویل مفتول بین چهار تا شش هفته باقی می ماند.

***نمای کلی بازار داخلی

روند بازار در بین فعالان بازار در این ماه عمدتاً مختلط بود.

یک منبع گفت که سال 2020 شروع بزرگی داشته است - با توجه به شرایط آب و هوایی نسبتاً مطلوب در زمستان و موجودی کم خریداران بازار جذابی را در آینده ای نزدیک پیش بینی می کند.

این منبع گفت:" بازار کل سال گذشته را صرف کار کردن با یک موجودی بسیار مناسب کرد، با توجه به اینکه شرکت کنندگان در اکثر موارد در سال 2019 مشغول خرید محافظه کارانه ای بودند که تحت تأثیر دسترسی گسترده و افت قیمت ها قرار گرفته اند.

وی ادامه داد:" اما فعالیت قوی در بخش ساخت و سازهای غیر مسکونی و محصولات مصرفی در ماه ژانویه - همراه با تقاضای ثابت خودرو و سطح پایین واردات - بایستی قیمت مفتول را در فوریه و ماه های بهار ثابت نگه دارد."

یک بازرگان موافقت کرد که قیمت ها باید پایدار باقی بمانند و استدلال می کند که کارخانه های تولیدی داخلی در جایگاه غالب و در مورد پیشنهادات رقابتی خارجی تهدید می کنند.

تاجر دیگری گفت:" افزایش قیمت ها و تنگ تر شدن عرضه باعث می شود که اعتقاد داشته باشم که کارخانه های داخلی افزایش قیمت دیگری را در ماه فوریه اعلام خواهند کرد."

یک منبع مصرف کننده ای افزود:" کارخانه های تولیدی سفارشات نسبتاً قوی را گزارش می دهند. فعالیت خرید در سال جدید رو به رشد بوده است."

تاجر دیگری نیز گفت:" قراضه بر قیمت ها تأثیر خواهد گذاشت، اما با واردات در راه ، یک تعرفه 25 درصدی و موجودی بسیار کم در بنادر، فکر می کنم کارخانه های داخلی هنوز هم در وضعیت خوبی هستند و قیمت ها احتمالاً بالا خواهد رفت. "

اما منابع دیگر بازار گفتند كه اگر قیمت قراضه در ماه آینده كاهش یابد، تقاضا تحت تاثیر قرار گرفته و کم می شود.

وی گفت:" به نظر می رسد آخرین خریدهای قراضه از ترکیه به اندازه 10 دلار در هر تن کاهش یافته است. این می تواند نشانگر پایین آمدن ضایعات باشد. اگر چنین شود، من به قیمت مفتول تکیه خواهم داد تا پایین بیاید. "

منبعی نیز افزود:" زمان تحویل شرکت ها بین شش هفته است، اما این زمان مناسب بوده است."

به گفته یکی از خریداران، افزایش قابل توجهی در حجم یا تقاضا مشاهده نشده است.

تاجر چهارم گفت:" این یک شروع آرام برای سال بوده است."

خریدار دوم اظهار داشت که تقاضا کم بوده و موجودی خریداران آنقدر کم نیست که برخی در بازار گزارش می دهند و همین باعث شده تا وی اعتقاد داشته باشد که روند صعودی قیمت ممکن است کوتاه مدت باشد.

***واردات

حدود 41 هزار و 262 تن سیم مفتول خارجی برای ورود به ایالات متحده در این ماه ترخیص شده است، که نسبت به 35.745 تن در کل ماه دسامبر بیشتر بوده، اما از 119.893 تن نسبت به ژانویه 2019 کاهش یافته است.

کانادا، برزیل و ژاپن مهمترین تامین کننده مفتول به بازار داخلی هستند که در حال حاضر 14،956، 11،737 و 9،555 تن را به ترتیب در ماه جاری تامین می کنند.

قیمت مواد وارداتی در بنادر ورودی به ایالات متحده هنوز بین 30 تا 31 دلار در هر cwt بوده است

منبع: متال بولتن