ارزیابی صورت گرفته برای صفحات فولادی وارداتی در آمریکای جنوبی 530-540 دلار در هر تن بود، که نسبت به ارزیابی قبلی ثابت بوده است.

بازار صفحات فولادی آرام شده است، زیرا همه محموله های مارس یک هفته قبل خریداری شده بودند. در حالی که مواد چینی اخیراً با قیمت 530-535 دلار به ازای هر تن فروخته شده بود، صفحات فولادی ژاپن در همان منطقه در محدوده 540 دلار در هر تن تغییر قیمت داد.

***قیمت معاملات

معاملات برای فولاد با پوشش روی نیز به همین ترتیب کم بود. ارزیابی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه وارداتی در آمریکای جنوبی 630-650 دلار در هر تن ماند.

کشورهایی مانند شیلی، پرو و ​​اکوادور، در سواحل اقیانوس آرام این قاره، معاملات برای ورق گالوانیزه 1 میلی متری با پوشش 100 گرمی با قیمت 630-635 دلار در هر تن صورت گرفته است. با این وجود آخرین تسویه حساب از برزیل با قیمت 645-650 دلار در هر تن بود.

حداقل یک پیشنهاد جدید برای محموله های آپریل با قیمت 660 دلار به ازای هر تن یا بالاتر به مشتریان برزیل ارائه شد، اما این لحظه خیلی گران به نظر می رسد. فعالان بازار منتظر خاتمه تعطیلات سال جدید بودند تا ببینند قیمت ها چگونه جابجا می شوند.

متال بولتن قیمت ورق گالوانیزه وارداتی در جنوب آمریکا را 690 تا 710 دلار به ازای هر تن ارزیابی کرد، که نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است.

اگرچه برخی از پیشنهادات با قیمت 690-695 دلار به ازای هر تن به آمریکای جنوبی ارائه شده بود، اما به تعدادی از مشتریان در برزیل با قیمت 740 دلار در هر تن پیشنهاد شد.

یک منبع بازرگانی مستقر در برزیل گفت:" مشتریانی که نیاز به تأمین در ماه مارس داشتند، هفته گذشته خریداری کرده بودند. اکنون من انتظار دارم که آنها منتظر بمانند و روند قیمت ها چین را در ماه فوریه ببینند."

در همین حال، محدوده قیمت ارزیابی شده برای ورق گرم وارداتی در آمریکای جنوبی، در طول هفته نزولی بوده و از 530 تا 555 دلار به 530-550 دلار در هر تن رسیده است.

محدوده پایین این بازه مانند هفته گذشته نماینده جدیدترین معاملات ورق گرم چین در سواحل اقیانوس آرام بود. اما پیشنهادهایی با تخفیف به برزیل ارائه شد که حدود 5 تا 10 دلار در هر تن ارزان تر است.

دومين بازرگان مستقر در برزيل گفت:" ما سعي می كنيم تاكنون كه تعرفه ضد دامپینگ برای ورق گرم چينی و روسي برداشته شده است، مواد مورد نیاز را تامین کنیم. در صورت وجود مواد روسی در آمریکای جنوبی، قیمت ها حتی می توانند پایین تر نیز باشد."

Gecex ، کمیته اجرایی اتاق تجارت خارجی برزیل، با اعلامیه منتشر شده در روزنامه رسمی این کشور، تعرفه ضد دامپینگ را در مورد ورق گرم روسیه حذف کرد.

قیمت ورق سرد وارداتی آمریکای جنوبی نیز کاهش یافته است، قیمت ارائه شده آن 580-595 دلار در هر تن بوده است، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن 580-600 دلار در هر تن بوده است.

به گفته فعالان بازار، مشتریان اقیانوس آرام معاملات محموله های چینی ماه مارس 580-590 دلار در هر تن بود، در حالیکه مشتریان برزیلی معاملات را با قیمت 595 دلار انجام دادند.

منبع: متال بولتن