ارزیابی صورت گرفته برای چدن وارداتی خلیج مکزیک 345-350 دلار در هر تن بود، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن 350 دلار بوده است.

چندین رزرو برای مواد روسیه با قیمت 345-348 دلار در هر تن شنیده شد.

یکی از معامله گران گفت:" معاملات با قیمت 350 دلار قبل از افت بازار قراضه ممکن بود. قیمت قراضه یک شاخص قوی برای بازار چدن است. رکود قیمت قراضه در ترکیه بسیار سریع بود، و حال و هوای بازار قراضه داخلی در ایالات متحده اکنون نیز بدبین مطلوب نیست."

شاخص روزانه قراضه HMS 1&2 (80:20 mix) آمریکا 282.35 دلار بود، که نسبت به شاخص قبلی 21.6 دلار کاهش یافته است. زیرا کارخانه های ترکیه با توجه به قیمت فعلی میلگرد، قادر به پرداخت قیمت بالا برای قراضه نبودند.

با این وجود، با استناد به دسترسی کم و قیمت بالای ورق گرم در آمریکا سایر تامین کنندگان چدن تخمین زده اند که سطح بازار پایین تر از 350 دلار در هر تن سی اف آر نیست.

یکی از صادرکنندگان CIS گفت:" چدن فوریه یا مارس تقریباً در دسترس نیست - نه از CIS و نه از برزیل".

صادرکننده دیگر چدن گفت:" قیمت ورق گرم در ایالات متحده اکنون بالا است. تولیدکنندگان می خواهند از قیمت بالای ورق گرم بهره مند شوند و می خواهند تا زمانی که بازار قوی است، ار این بازار نهایت استفاده را کنند. به همین دلیل آنها به چدن احتیاج دارند، زیرا این امر به افزایش سرعت ذوب فولاد به دلیل خاصیت شیمیایی آن کمک می کند. "

شاخص روزانه ورق گرم در قیمت 671.09 دلار به ازای هر تن ثابت ماند، در حالیکه شاخص قبلی این محصول 639.12 دلار بوده است.

منبع: متال بولتن