ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت ورق سرد ایالات متحده به 35 دلار در CWT معادل با 700 دلار در تن بود که تغییری در مقایسه با هفته پیش نداشته است. همچنین ارزیابی قیمت ورق پایه گالوانیزه به 35.5 دلار در CWT رسید در حالی که ورق گالوانیره G90 40.25 دلار در CWT قیمت گذاری شد که در هر دو مورد قیمت‌ها پایدار بود.

 

***تردیدها به دومین دور افزایش قیمت

در حالی که کاهش زیادی در حجم خرید و فروش ها بعد از دومین دور افزایش قیمت به میزان 2 دلار در CWT اتفاق افتاده است، فعالان بازار باور داشتند که این افزایش قیمت زودتر از زمان مناسب انجام شده است. یک توزیع کننده در غرب میانه گفت : بازار به اندازه ی کافی قوی نیست تا دومین دور افزایش قیمت ها فقط به فاصله دو هفته انجام شود. کارخانه ها واقعا حریص هستند. توزیع کننده دیگری در ساحل شرقی افزود: «من باور دارم هیچ کس از دومین دور افزایش قیمت پشتیبانی نمی‌کند. همان افزایش قیمت اول برای آمریکا کافی است.»

بسیاری از فعالان بازار منتظر مشخص شدن روند بازار قبل از تصمیم به خرید هستند. توزیع کننده ای در جنوب شرقی گفت: «شما باید اجازه دهید تا بازار کمی آرام شود بعد از آن ما تصمیم خود را ظرف 30-45 روز خواهیم گرفت.»

با وجود عملکرد بهتر از پیش بینی بازارهای ضایعات آهنی در ژوئیه و ادامه روند خوب بازار سنگ آهن (دو خوراک عمده به ترتیب برای کارخانه ها ی کوچک و کارخانه های یک پارچه) باعث شده است تا امکان تقویت قیمت محصولات نهایی فولادی بیشتر شود.

اما افزایش قیمت ها در ایالات متحده کمی نامطمئن است زیرا هنوز بین ایالات متحده و شرکای تجاری آن کشمش وجود دارد به نحوی که باعث می شود بسیاری از خریداران خارج از بازار قرار داشته باشند. سیگنال قوی فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره، منعکس کننده این نگرانی در میان سرمایه گذاران در بازارهای مالی است.

توزیع کننده در ساحل شرقی اضافه کرد: «دیر یا زود قراضه ها به سمت شمال ارسال خواهند شد. اما این اتفاق زمانی خواهد افتاد که کارخانه ها واقعا مشغول کار شوند.»

منبع: متال بولتن