ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قیمت اسلب صادراتی برزیل در 10 مه از 540 تا 550 دلار به 520 تا 540 دلار به ازای هر تن فوب کاهش پیدا کرد.

پیشنهادات به ایالات متحده با قیمت 530-540 دلار در هر تن فوب گزارش شده است، اما منابع معتقد بودند که این قیمت ها حداقل با نوسان 10 دلاری برای هر تن معامله می شود. منبعی گفت:" تولیدکنندگان سعی داشتند با قیمت قبلی 545 دلار در هر تن معامله کنند، اما خریداران به دنبال قیمت 520 دلار در هر تن هستند."

 

*** قیمت اسلب، تحت تاثیر سهمیه های اعمالی

در صورت عدم رعایت مقررات بخش 232، تولید کنندگان برزیلی مجاز به صادرات تا مقدار سالانه 3.50 میلیون تن محصولات نیمه تمام به ایالات متحده هستند. در هر سه ماه، حجم حمل و نقل به ایالات متحده نمی تواند بیش از 30 درصد از حد سالانه باشد. بر اساس گزارشی از خدمات گمرک و مرزی ایالات متحده، حدود 99.67 درصد سه ماهه دوم، 1.05 میلیون تن، تاکنون صورت گرفته است.

بعضی از سهامداران بازار معتقد بودند که محموله ها در سه ماهه سوم می توانند در اوایل ماه جولای به حد مجاز برسند، اما برخی دیگر اعتقاد داشتند که سهمیه تا ماه اوت ادامه خواهد یافت. این منبع افزود:" با توجه به محدودیت های سه ماهه، هر گونه رزرو محموله اسلب برزیل یک خطر قابل توجه در ارتباط با سهمیه بندی است."

اما خریداران مایل بودند که این شانس را از دست ندهند، زیرا انتظار می رود قیمت ورق فولادی ایالات متحده پس از آنکه واردات اسلب محدود شد، افزایش یابد.

شاخص روزانه متال بولتن برای ورق گالوانیزه در ایالات متحده 639.20 دلار در هر تن فوب بود، در حالیکه قیمت قبلی آن 640 دلار به ازای هر تن فوب بوده است. این شاخص از اواسط ماه مارس کاهش یافته است، زمانی که قیمت ها بیش از 700 دلار در هر تن فوب بود.

منبع دیگری گفت:" پیشنهادات برای جولای از برزیل به طور کامل بر روی ایالات متحده متمرکز شده و حجم باقیمانده به بازار داخلی برزیل فروخته می شود."

قیمت اسلب داخلی در برزیل در ارزیابی متال بولتن گنجانده نشده است. اما شرکت کنندگان در بازار در مقابل این فشارها مقاومت کردند، زیرا انتظار داشتند که قیمت های صادراتی برزیل پس از آنکه بازار ایالات متحده دیگر در دسترس نبود، به شدت کاهش یابد. زیرا تولید کنندگان مجبور خواهند شد مشتریان را در مقاصد دیگری جستجو کنند.

منابع بازار معتقدند تولید کنندگان اسلب برزیل زمانی که بازار ایالات متحده بسته شده است، به بازارهای اروپایی، مکزیک و آسیا روی آورند، که می تواند قیمت ها را به سطوح قیمت های ارلئه شده از کشورهای مشترک المنافع، برساند.

در این راستا، ارزیابی متال بولتن برای قیمت اسلب صادراتی سی آی اس در تاریخ 7 مه، 450-465 دلار به ازای هر تن فوب بود، در حالیکه در 29 آوریل 470 الی 480 دلار به ازای هر تن فوب بوده است.

منبع: متال بولتن