ارزیابی متال بولتن برای صفحات فولادی داخلی 800 دلار برای هر تن بود، که به اندازه 1.2 درصد کاهش یافته است.

منابع آگاه گزارش دادند که در دسترس بودن مواد "مشکلی" در کارخانجات نیست، زمان تحویل به‌طور متوسط ​​سه تا چهار هفته است.

در حالی که متال بولتن در طول هفته تا 7 ژوئن واردات خود را در محدوده 38 – 41.5 دلار به ازای هر سی‌وی‌تی دریافت کرد، منابع توافق کردند که قیمت‌ها بیشتر کاهش یافتهمحدوده پایین قیمت نشان‌دهنده برآورد کاربران است، در حالی که محدوده بالای قیمت با توافقنامه‌ای در اواخر ماه می صورت گرفته است.

منابع مطلع می‌گویند آسیب پذیری صفحات فولادی به دلیل کاهش قیمت است و کارخانه‌ها قیمت‌های خود را همانند قیمت قراضه و ورق گرم کاهش داده‌اندشاخص روزانه متال بولتن برای ورق گرم در هفته منتهی به 7 ژوئن 28.38 دلار به ازای هر سی‌وی‌تی بود، که به اندازه 11.4 درصد نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. در همین حال، قیمت قراضه بیشتر از 40 دلار در هر تن کاهش یافته است.

یک منبع توزیع‌کننده در ساحل شرقی می‌گوید: "بی‌اعتنایی کارخانه‌ها برای کاهش قیمت، به کسب و کار آنها آسیب می‌رساند. فضا برای سفارشات صفحات فولادی وجود دارد."

منابع پیشتری گفتند که اختلاف قیمت بین نوار فولادی گرم و صفحات فولادی 5 تا 7 دلار برای هر سی‌وی‌تی است. همچنین اختلاف قیمت ورق گرم وصفحات 11.62 دلار است که نشان می‌دهد قیمت صفحه می‌تواند در ماه‌های آینده بیشتر کاهش یابد.

اما منابع دیگر ادعا کردند که با حفظ قیمت‌های خود، کارخانه‌های فولاد بیشترین تلاش خود را برای تولید کسب و کار می‌کنند، با توجه به این که خریداران معمولا زمانی که قیمت‌ها به سرعت سقوط می کنند، خرید می‌کنند.

یک منبع توزیع کننده Midwest نیز مدعی است:" من فکر می‌کنم کارخانه‌ها هر کاری که می‌توانند انجام می‌دهند و تلاش می‌کنند تا مشتریان خود را متقاعد کنند که قیمت‌ها مقطوع است. "اما در حقیقت، آنها فقط قیمت را فقط برای پر نگه داشتن کارخانه کاهش می‌دهند."

منابع مطلع می‌گویند پرسش اصلی در برابر نزولی بودن بهای صفحات این است که سرعت آن چقدر خواهد بود.

بر همین اساس، عدم قطعیت تجارت همچنین می‌تواند زنجیره تامین فولاد را تحت تاثیر قرار دهد.

 

***تهدید آمریکا

به‌طور مشخص، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در 30 می تهدید کرد که تعرفه های مربوط به همه واردات از مکزیک را اعمال می کند و در روز 7 ژوئن اعلام کرد که این تعرفه به طور نامحدود متوقف شده است. منابع دیگر اشاره به مذاکرات تجاری در حال مذاکره بین آمریکا و چین را به‌عنوان یک منبع نگرانی برای بازارهای فولادی در بازار دانستند.

منبع دیگری نیز گفت: " مردم احساس می‌کنند که ما قصد نداریم که مشکل تجارت چین را حل کنیم، همان‌طور که یک ماه پیش فکر می‌کردیم."

با این حال، اکثر منابع تقاضا را برجسته می‌کنند و می‌گویند که تقاضای بیشتری برای حمایت از قیمت‌ها به خصوص با توجه به پیش‌بینی عرضه به بازار بعد از قطع تعرفه بخش 232 از مکزیک، مورد نیاز است. انتظار می‌رود که فعالیت بازار در ماه‌های تابستان آهسته شود، شرکت‌کنندگان در مورد افزایش تقاضا در کوتاه مدت خوشبین نبودند.

منبع توزیع کننده ساحل شرقی گفت: "ما قصد داریم که کاهش فصلی را داشته باشیم. چند سال انجام می‌دهیم، و چند انجام نمی‌دهیم. و من فکر می‌کنم این سال ما انجام خواهیم داد. و من فکر می‌کنم این کار تا سه ماهه چهارم ادامه خواهد داشت. "

منبع: متال بولتن