*** بازار داخلی برزیل

قیمت میلگرد داخلی برزیل در محدوده 2370 تا 2480 ریسه (622 تا 650 دلار) در هر تن ارزیابی شد که نسبت به ماه گذشته کاهش داشته است. بر اساس اعلام انجمن ملی فولاد برزیل، Aço Brasil از ماه ژانویه تا می، تقاضا برای محصولات طویل فولادی نورد شده به 3.2 میلیون تن رسیده بود. در ماه می 2018، بازار فولاد برزیل تحت تاثیر اعتصاب رانندگان کامیون قرار گرفت که منجر به محدودیت تولید و کاهش فروش فولاد شد.

مصرف مقاطع طویل فولادی در برزیل طی چهار ماهه نخست سال 2019 به 2.55 میلیون تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال 2018 که 2.6 میلیون تن بوده؛ 1.9 درصد کاهش یافته است. به گفته یکی از منابع مطلع، نمی‌توان انتظار داشت که قیمت‌ها در این اوضاع وخیم رشدی داشته باشند. در واقع حجم معاملاتی که دارای تخفیف هستند، زیاد شده است.

یکی از کارخانجات فولاد در برزیل اظهار داشت که قیمت‌ها در مقایسه با ماه گذشته تغییری نداشته‌اند، اما مشتریان توانسته‌اند که با قیمت‌های پایین‌تری خرید کنند. یکی از تولیدکنندگان گفت: «حتی اگر شما تقاضای داخلی را در نظر نگیرید، قیمت‌های داخلی در مقایسه با قیمت‌های وارداتی بسیار بالاتر هستند.»

 

*** تاثیرات بازار ترکیه

ارزیابی قیمت برای میلگرد صادراتی ترکیه در محدوده 445 تا 465 دلار در هر تن فوب بود که نسبت به هفته گذشته 5 دلار در هر تن افزایش داشته، اما در مقایسه با فوریه سال گذشته کاهش نشان می‌دهد. اگر هم چنان قیمت ها در ترکیه بالا باشد، قیمت داخلی برزیل به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. در ماه‌های آینده قیمت میلگرد برزیل به 2200 ریسه در هر تن خواهد رسید. حق بیمه پرداختی برای محصولات داخلی برزیل در مقایسه با محموله‌های ترکیه نزدیک به 5 درصد است.

منبع: متال بولتن