ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای قراضه 5C در روز 5 ژوئیه 80-100 پوند (101-126 دلار) در هر تن بود. بعضی منابع گفتند که بازار به اندازه 5 پوند در هر تن کاهش یافته است، هرچند هنوز در داخل محدوده قیمت فعلی است.

تقاضای منظمی از شرکای عمده انگلیسی است که نیاز به جریان مداوم منابع برای تأمین هزینه ماشین آلات خود دارند.

علاوه بر این، تقاضای خریداران خارج از کشور در مقاصد صادراتی مانند ترکیه و هند، که در آن میزان قراضه سنگین ذوب شده و قیمت قراضه بریده شده از اروپا در این هفته افزایش یافته است، زیاد شد. همه چیز به نظر می‌رسد در جهت کم کردن زیان های مورد انتظار در عرضه ماهانه قراضه به تولید کنندگان فولاد در انگلستان از جانب تامین کنندگان داخلی در ماه جولای باشد.

گفتگوهای صنعتي نشان می‌دهد که واریزهای ماهانه به میزان 20 پوند در هر تن در ماه جولای کاهش یافته است، اگر چه این واقعیت قبلا نشان می داد که کاهش 10 پوندی در هر تن رخ می‌دهد. یک تامین کننده انگلیسی گفت که او در ماه جولای یک معامله با قیمت 10 پوند در هر تن پایین تر از قیمت های ماه ژوئن صورت گرفت.

یک منبع انگلیسی نیز مدعی شد: «در مورد ماه جولای به نظر می رسد با توجه به بهبود قیمت ها در بازار صادرات اروپا، قیمت به اندازه 5 پوند در هر تن کمتر باشد، همچنین نرخ ارز در برابر دلار کاملا برای صادرات خوب است.»

پوند در برابر دلار تضعیف شده است. در 5 جولای 1 پوند معادل با 1.257 دلار بوده است، در حالیکه در 24 ژوئن 1 پوند معادل 1.273 دلار بود. ضعف پوند باعث می شود که صادرات بریتانیا ارزان شود، در حالی که دلار ضعیف باعث می شود صادرات گران شود، خریداران قراضه معمولا با دلار معامله می‌کنند.

قیمت واردات قراضه ترکیه در هفته گذشته افزایش یافت، زیرا کارخانه‌های فولاد در کشور علاقه مند به خرید مواد برای رسیدن به برنامه های ذوب خود در ماه اوت هستند. به نظر می رسد که این عامل برای فولادسازان در برطرف کردن هزینه های تغذیه در قیمت محصولات فولادی به مراتب دشوارتر شده است. منابع اطلاعاتی نیز گفتند که دسترسی کم به قراضه اروپایی موجب ناامیدی کارخانه های فولاد ترکیه برای نیازهای سه ماهه سوم خود شده است.

 

***ارزیابی روزانه و هفتگی

شاخص روزانه برای واردات HMS 1 & 2 (80:20) اروپای شمالی به ترکیه در روز 5 جولای 296.18 دلار به ازاء هر تن بود، در حالیکه در 28 ژوئن قیمت آن 288.52 دلار بوده است. بازار واردات قراضه هند، یکی دیگر از بازارهای بزرگ صادرات قراضه بریتانیا، در هفته گذشته پس از کاهش تقاضا در ماه ژوئن، بهبود یافته است.

شاخص هفتگی برای قراضه وارداتی به شبه قاره هند، در تاریخ 5 جولای 316.27 دلار به ازاء هر تن سی اف آر بود، در حالیکه در ابتدای ژوئن 308.88 دلار به ازای هر تن بود.

منبع: متال بولتن