20
چهارشنبه, فوریه

افت مجدد بهای فولاد در چین، خریداران در سی آی اس را محتاط تر نمود

چین
تایپوگرافی

کاهش تقاضای صنایع پایین دستی و افزایش مجدد تولید چین در دهه ابتدایی نوامبر باعث شد تا فولادسازان چینی مجددا مجبور به تعدیل قیمت های خود شوند. بهای بیلت تانگشان نیز امروز ۵۰ یوان دیگر افت داشت و به ۳۴۰۰ یوان رسید.

شاگانگ، بزرگترین فولادساز چین امروز قیمت جدید محصولات خود را اعلام نمود که در بین آنها تا ۱۵۰ یوان کاهش به چشم می خورد. انتظارات در بازار چندان مناسب نیست و خریداران ترجیح می دهند تا ثبات قیمتها دست نگه دارند.

چین وارد فصل افت ساخت و ساز شده و انتظار نمی رود در هفته های آتی شاهد افزایش چشمگیر تقاضا باشیم. از سوی دیگر، خریدهای انباری برای دوره پس از جشن فانوس ها معمولا در فوریه شروع می شود که حداقل دو ماه زمان نیاز دارد. بنابراین، محرک قابل توجهی برای تحریک عرضه در بازار به چشم نمی خورد و احتمال افزایش قیمت چندان زیاد نیست.با این وجود، تانگشان و چند شهر دیگر در استان هبی از ۲۲ تا ۲۷ نوامبر اعلام حالت فوق العاده زیست محیطی نموده اند که علاوه بر محدودیت های زمستانی می‌تواند موجب کاهش فعالیتهای فولادسازان و تحریک خریداران شود.

افت قیمت ها در چین به همراه کاهش تقاضا در منطقه منا باعث شده تا فولادسازان سی آی اس حالا دست به عصا تر پیشنهادهای فروش خود را مطرح نمایند. علیرغم مقابله قیمت قراضه ترکیه دربرابر کاهش، فولادسازان سی آی اس امروز برای تحریک تقاضا مجبور به کاهش قیمتهای خود به محدوده ۴۵۵ دلار شدند. با این حال معاملاتی گزارش نشده است.

ترک ها البته ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار/تن فوب را هدف گرفته اند که هنوز مورد پذیرش عرضه کنندگان قرار نگرفته است. با این حال، در صورتی که شرایط فعلی ادامه دار باشد، احتمال رسیدن به این سطح دور از انتظار نیست.

 

پلنر