***بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 3،900-3،940 یوان (563-569 دلار) در هر تن، افزایش 30-40 یوانی برای هر تن

شمال چین (پکن): 3،800-3،860 یوان برای هر تن، افزایش 20 یوانی برای هر تن

شورای دولتی در بیانیه‌ای که در اواخر روز دوشنبه منتشر شد، مقامات محلی را تشویق کرد تا از اوراق قرضه ویژه و "دیگر روش های تامین مالی مبتنی بر بازار" برای تأمین بودجه توسعه مناطق کلیدی و پروژه‌های بزرگ استفاده کنند.

یک خانه تحقیقاتی در شانگهای اعلام کرد انتظار دارد سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی در سال جاری بیش از 10 درصد در پاسخ به فشارهای دولت جدید رشد کند.

یکی دیگر از موسسات تحقیقاتی پیش‌بینی رشد متوسطی در حدود 5.3-6.2 درصد داشت.

منابع ارزیابی می‌گویند انتظارات صعودی موجب افزایش قیمت میلگرد در طول روز شد. همین موضوع نیز اسباب تحریک فعالیت تجاری و افزایش قیمت در بازار برای محصولات فولادی طویل را فراهم آورد.

***بازار صادرات

شاخص میلگرد چینی: 510.63 دلار در هر تن، افزایش 1.88 دلاری در هر تن

سطوح پیشنهاد شده در روز از 510 تا 515 دلار به 510 الی 525 دلار در هر تن در مناطق شمالی افزایش یافت.

یک منبع آگاه در کارخانه می‌گوید اگر قیمت داخلی همچنان افزایش یابد، پیشنهاداتش می‌تواند حتی بیشتر شودالبته پایین‌ترین قیمت قابل قبول کارخانه‌ها 505-510 دلار به ازای هر تن فوب بود، که تغییری نداشته است. همچنین خریداران در سنگاپور و هنگ‌کنگ برای میلگرد چینی پیشنهادی نداشتند. بالاترین قیمتی که آنها حاضر به پرداخت بودند، حدود 30 دلار برای هر تن کمتر از پیشنهادات چینی بود. در این سطوح، آنها احتمالا قادر خواهند بود مواد غیرچینی را تأمین کنند.

گزارش شده است که خریداران در کره جنوبی مبلغ 510 دلار را برای میلگرد SD400 پیشنهاد داده‌اند.

***شایعات بازار

یک بازرگان در شانگهای می‌گوید: "تقاضا برای میلگرد به تدریج به دلیل آب‌وهوای گرم کاهش می‌یابد، به‌طوری‌که پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه برای بخش زیربنایی ممکن است ادامه نیافته باشد. دوره‌ای برای تصمیم‌گیری دولت‌های محلی و سرمایه‌گذاران که زمان زیادی به طول خواهد انجامید."

***بیلت

بیلت با قیمت 3510 یوان به ازای هر تن معامله شده است، که به اندازه 10 یوان در هر تن نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

***بورس شانگهای

معامله برای میلگرد در روز سه شنبه با قیمت 3،833 یوان برای هر تن بسته شد، که به اندازه 116 یوان نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

منبع: متال بولتن