بسیاری از استان های چین که تمهیدات زیست محیطی درجه 2 را از انتهای سپتامبر و اوایل اکتبر آغاز نموده بودند از روز جمعه محدودیت ها را به حال تعلیق درآورده اند. بدان معنا که فولادسازان با ظرفیت بیشتری در حال تولید هستند. این مسئله شاید به ظاهر خبر خوبی برای روند رشد قیمت ها در چین نباشد.

اما بایستی اشاره نمود که در طی تعطیلات جشن هفتاد سالگی چین نوین، طرح های ساختمانی و زیرساختی بسیاری در استانهای مختف چین معرفی شده و فعالان بازار بر این باورند که این محرکها مصرف فولاد پس از تعطیلات را افزایش خواهد داد. از سوی دیگر، اکتبر هنوز فصل سنتی تقاضای فولاد است و می توان به تداوم رشد تقاضا پس از تعطیلات هنوز امید داشت.

افزایش مارجین فولادسازان با رشد قیمتها ممکن است باعث شود تا کارخانه ها تولید خود را افزایش دهند، اما رشد قیمت قراضه طی تعطیلات اکتبر به دلیل عدم واردات قراضه به چین موجب شده تا هزینه تولید همچنان برای فولادسازان قوسی بالا باشد و امکان بازگشت یکباره آنها به بازار را محدود می سازد. لذا انتظار می رود افزایش تولید آن چنان که برخی در نظر دارند در چین اتفاق نیفتد و عرضه همچنان شرایط محدودی را در پیش رو داشته باشد. از نیمه دوم اکتبر محدودیت های زیست محیطی زمستان امسال شروع خواهد شد که عرضه را مجددا تحت تاثیر قرار خواهد داد.

انتهای اکتبر تا فوریه سال بعد معمولا زمان خریدهای انباری تجار چینی برای دوره پس از زمستان می باشد. زمانی که پیش از شروع آن معمولا قیمت ها با افت نسبی همراه خواهند شد. لذا انتظار می رود که از نیمه نوامبر شاهد روندی کاهشی در قیمت های داخلی چین باشیم که بسته به زمان شروع خریدهای انباری تجار ممکن است تا ژانویه با اوایل فوریه 2020 ادامه یابد.

 

پلنر