***بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 3،640-3،670 یوان (527-531 دلار) در هر تن، بدون تغییر

شمال چین (پکن): 3540-3،560 یوان در هر تن، بدون تغییر

این هفته بازار از زمانی که اکثر شرکت کنندگان استراحت خود را قبل از تعطیلات عمومی یک هفته برای جشن گرفتن سال نو آغاز کرده اند، راکد مانده است.

شرکت کنندگان در بازار پس از تعطیلات ابراز نگرانی کرده اند. آنها می ترسند که بخاطر گسترش ویروس به بازار در ووهان، تاخیر در شروع مجدد فعالیت بازار، باعث کاهش تقاضا شود.

در حالی که محموله هایی در استان هوبی چین سفارش شده است، گزارش شده است که شیوع این ویروس از 600 نفر تجاوز کرده است و آمار کشته ها به 17 نفر رسیده است.

بازارهای مالی در میان نگرانی سرمایه گذاران کساد ماندند، که باعث شد شاخص کامپوزیت با 2.75 درصد کاهش به 2976.53 امتیاز برسد.

یک ارائه دهنده اطلاعات محلی گزارش داد که سطح موجودی میلگرد در بازارهای چین با افزایش 1.02 میلیون تن در هفته گذشته به 5/98 میلیون تن رسید.

***بازار صادرات

شاخص میلگرد تقویت شده صادراتی: 471.75 دلار در هر تن، بدون تغییر

انتظار می رود که تولید کنندگان میلگرد از سوی منابع بازار تنها با قیمت 470-475 دلار در هر تن فوب فروش داشته باشند.

گزارش شده است که خریداران موجودی زیادی دارند، به ویژه که در اوایل این هفته محموله هایی را از تأمین کنندگان مناطق دیگر رزرو کرده اند. به این ترتیب، انتظار نمی رود که آنها به زودی از چین خریدی داشته باشند.

فعالان بازار انتظار دارند که تولید کنندگان چینی پیشنهادات میلگرد خود را بعد از تعطیلات سال نو چینی افزایش دهند و این باعث می شود فروشندگان در چین برای خریداران خارج از کشور، سخت گیری کنند.

***شایعات بازار

تاجری در شانگهای گفت:" تقاضای بعد از تعطیلات برای میلگرد ممکن است خیلی زود بهبود نیابد، زیرا کارگران بخش ساخت و ساز احتمالاً به دلیل شیوع ویروس، بازگشت خود را به کار به تاخیر بیاندازند."

***بیلت

بیلت با قیمت 3300 یوان در هر تن از جمله مالیات بر ارزش افزوده در تنگشان معامله شد، که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بوده است.

***بورس معاملات آتی شانگهای

معاملات آتی میلگرد در ماه مه با قیمت 3500 یوان در هر تن بسته شد، که به اندازه 58 یوان در هر تن کاهش یافته است.

 

منبع: متال بولتن