***بازار داخلی چین

شرق چین (شانگهای): 4،030-4،070 یوان (587-593 دلار) در هر تن، افزایش 70 یوان برای هر تن

شمال چین (پکن): 3،950-3،990 یوان برای هر تن، افزایش 100-110 یوان برای هر تن

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چندی پس از جلسه با همتای چینی Xi Jinping در حاشیه نشست گروه 20 (G20) در اوزاکا گفت که تعرفه‌های اضافی روی محصولات چینی اعمال نخواهد شد. این دو موافقت کردند تا مذاکرات تجاری بین دو کشور را از سر بگیرنداین تحولات، روند بازار آتی را بهبود بخشید و همچنین قیمت‌ها را تحت تأثیر قرار داد. منابع مطلع می‌گویند که فعالیت خرید با این چشم‌انداز بهبود یافته در میان کاربران نیز افزایش یافته است.

***بازار صادرات

شاخص میلگرد چینی: 521.63 دلار برای هر تن، افزایش 9.13 دلاری برای هر تن

یک کارخانه فولاد میلگرد را با قیمت 540 دلار در هر تن فوب پیشنهاد داد، که به اندازه 15 دلار در هر تن افزایش یافته است. سایر کارخانجات پیشنهادات صادراتی را ارائه نمی‌دهند و به جای آن، محصولات خود را به بازار داخلی ارائه می‌کنند که در آن تقاضا قوی و حاشیه سود بیشتر است.

انتظار می‌رود کارخانه‌ها سفارشات با قیمت 517 تا 520 دلار در هر تن فوب را پذیرفتند، که به اندازه 5 تا 7 دلار نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. خریداران علاقه کمی به میلگرد چینی داشتند و در طول روز هیچ پیشنهادی ارائه نکردند.

***شایعات بازار

یک منبع کارخانه در شمال چین گفت: «محدودیت تولید در تانگشان، افزایش قیمت سنگ آهن و چشم‌انداز خوش‌بینانه برای روابط تجاری چین و ایالات متحده، باعث می‌شود که قیمت میلگرد بیشتر شود، به این معنی که شانس میلگرد چینی برای پیدا کردن خریداران در خارج از کشور حتی کمتر از چند ماه گذشته است.»

***بازار بیلت

بیلت با قیمت 3700 یوان برای هر تن معامله شد، که به اندازه 80 یوان در هر تن افزایش یافته است.

***بورس شانگهای

معامله برای میلگرد با قیمت 4،107 یوان برای هر تن صورت گرفت، که به میزان 42 یوان برای هر تن کاهش یافته است.

منبع: متال بولتن