***بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 3،810-3،830 یوان (551-554 دلار) در هر تن، کاهش 20-30 یوانی برای هر تن

شمال چین (تیانجین): 3،740-3،750 یوان برای هر تن، کاهش 50 یوانی برای هر تن

قیمت‌ها همچنان در طول روز با توجه به زیان‌های بازار آتی به کاهش ادامه داد. در حالی که کارخانه ها قیمت پیشنهادی خود را حدود 10 یوان برای هر تن در آخر هفته کاهش دادند، قیمت معاملات در شرق چین کاهش چشمگیری داشت. خرید و فروش در سراسر کشور محدود بوده است.

***بازار صادرات

شاخص ورق گرم چینی: 493.75 دلار به ازای هر تن فوب، افزایش 0.48 دلاری در هر تن

یک کارخانه در شرق چین پیشنهاد خود را تا 505 دلار برای هر تن فوب در این هفته کاهش داد، درحالی‌که هفته گذشته میزان آن 515 دلار بوده است. اکثر شرکت‌کنندگان این نظر را داشتند که اگر سفارشات واقعی وجود داشته باشد، معاملات تقریبا با قیمت 490 تا 495 دلار در هر تن صورت خواهد گرفت، اما فقط تعداد اندکی از خریداران با توجه به روند نزولی، بازار چین را ترجیح می‌دهند.

یک منبع در شمال چین گفت خریداران ویتنامی و فیلیپینی با قیمت 10 تا 20 دلار در هر تن فوب کمتر از قیمت فعلی ارائه می‌دهند. او گفت احتمالا خریداران معاملات را لغو خواهند کرد، زیرا پیش‌بینی می‌کنند قیمت‌ها حتی بیشتر از این هم کاهش یابد.

چنین سناریویی خرید و فروش را برای معامله گران چینی محدود می‌کند، زیرا بیشتر آنها کسب و کار کمتر در این بخش را مشاهده می‌کنند.

***شایعات بازار

منبعی در ویتنام گفت: "خریداران ویتنامی این روزها با قیمت بسیار پایینی معامله می کنند. آنها نمی‌خواهند کالاها را در سطوح فعلی بازار فعلی فروخته باشند. آنها به دنبال معامله گرانی می‌گردند که مایل‌اند کالای داخلی ارائه دهند. این است که به کاهش هزینه ها کمک می‌کند."

***بورس شانگهای

معامله برای ورق گرم با قیمت 3،576 یوان برای هر تن صورت گرفت که نسبت به روز گذشته 21 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

منبع: متال بولتن