19
سه شنبه, مارس

ثبات بازار کلاف گرم چین به خاطر فعالیت متوسط بازار

چین
تایپوگرافی

قیمت کلاف گرم چین در روز سوم ژانویه ثابت بود.

 

داخلی

شرق چین (شانگهای): 3640 الی 3650 یوان (530-532 دلار) در هر تن

شمال چین (تیانجین): 3550 الی 3570 یوان به ازای هر تن

قیمت ها در طول روز تغییری نکردند. تجار فعالیت در بازار را ​​در سطح کشور معمولی توصیف کردند. با وجود این، آنها گفتند که وضعیت امروز خیلی بهتر از دیروز است. همچنین تاجری در ژجیانگ گفت که فعالیت تجاری تحت تاثیر تقاضای ثابت قرار گرفته است. و بیشتر معاملات روز با پیشنهادات کاربران نهایی صورت گرفت.

در حالیکه تجار این زمان را در سال گذشته برای تکمیل موجودی خود اختصاص داده بودند، اما اکنون به نظر می رسد که به دلیل تردید در بازار، پر کردن انبار در اولویت تجار نیست. اما تاجری در ژجیانگ فکر می کند که وضعیت "خیلی بد نیست که بسیاری تصور می کنند".

صادرات

شاخص کلاف گرم چین: 480 دلار به ازای هر تن فوب

تجار گفتند که کارخانجات تنها مایل به فروش کلاف گرم با حداقل قیمت 485 دلار برای هر تن فوب بودند، در حالی که خریداران خارج از کشور قیمت 470 دلار در هر تن فوب را پیشنهاد دادند که باعث شد تجار شرایط متفاوتی را تجربه کنند. بعضی از تجار نیز معتقدند که قیمت ها می تواند تا 475 دلار در هر تن فوب کاهش یابد، چون کارخانجات نیازی به فروش به دلیل تقاضای داخلی ثابت ندارند.

علاوه بر این، قیمت معاملات کمتر از 480 دلار برای هر تن بود، که باعث شد برخی از کارخانجات آسیب ببیند.

شایعات بازار

یک تاجر مالزیایی گفت:" من معتقد هستم که قیمت های صادراتی در حدود 480 دلار در هر تن فوب می ماند، زیرا ممکن است کارخانه ها نسبت به پیشنهادات خود قاطع باشند. آنها شروع به فروش محصولات ماه مارس کرده اند و همیشه به طور معمول در ماه مارس تقاضا دارند. تقاضای رو به رشد می تواند قیمت ها را تقویت کند."

لازم به ذکر است که شاخص کلاف گرم در بورس 3350 یوان به ازای هر تن بود.

منبع: متال بولتن