19
سه شنبه, مارس

سردرگمی صادر کنندگان کلاف گرم چینی

چین
تایپوگرافی

صادرکنندگان کلاف گرم چینی در طول هفته پیشنهادات خود را ثابت نگه داشتند.

 

بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 3،640 الی 3،650 یوان (529-531 دلار) به ازای هر تن، بدون تغییر

شمال چین (تیانجین): 3،560 الی 3،580 یوان به ازای هر تن، افزایش 10 یوانی در هر تن

فعالیت تجاری در روز جمعه متوسط ​​بود. برخی از خریداران به دلیل نیاز به محصولات، معاملاتی را در بازار انجام دادند. همچنین برخی از سهامداران بازار پیش بینی می کنند که فعالیت تجاری در بازار به دلیل پیش بینی افزایش قیمت در روزهای آتی، بهبود خواهد یافت.

بازار آهن در طول دو روز گذشته پس از رشد در بازارهای مالی به طور کلی بهبود یافته است. از سوی دیگر خبرهایی منتشر شده که مقامات ایالات متحده 7 و 8 ژانویه به چین سفر می کنند، که می تواند منجر به کاهش تنش تجاری ایالات متحده و چین شود. از طرف دیگر، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین طی ماه گذشته پروژه های زیربنایی با اعتبار 860 میلیارد یوان را تأیید کرده است که باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران شده است.

با این وجود، در طول هفته گذشته قیمت فولاد تخت کاهش یافته است، چون برخی از سهامداران بازار انتظار تقاضای کمی را برای ماه های آینده دارند. قیمت کلاف گرم در شرق چین در روز جمعه در مقایسه با 28 دسامبر، 40 تا 50 یوان برای هر تن کاهش یافت، در حالی که قیمت ها در شمال چین به اندازه 30 یوان کاهش یافت.

صادرات

شاخص کلاف گرم چین 479.3 دلار به ازای هر تن فوب گزارش شد، که به اندازه 0.7 دلار کاهش یافته است. کارخانه ها مایل هستند معاملات با قیمت 475 الی 485 دلار در هر تن فوب صورت گیرد. اما تعداد کمی از معاملات حتی با قیمت پایین تر صورت گرفت.

تاجری در پکن گفت که تجار تمایلی به معامله ندارند و زیر بار قیمت های پیشنهادی کارخانجات نمی روند. اگر قیمت های آتی کاهش یابد، ممکن است کارخانه ها به فکر صادرات بیفتند، اما کارخانه ها برای بهبود شرایط فعلی، برنامه هایی خواهند داشت. در همین حال، اکثر کارخانجات نیازی برای صادرات ندارند، زیرا تقریبا محصولات فوریه را فروخته اند.

برگ برنده در دست خریداران است و قیمت 470 دلار در هر تن فوب را پیشنهاد می کنند، چون آنها حتی می توانند کالاهای ارزان تر را از روسیه و هند خرید کنند. یک کارخانه روسی با قیمت 465 دلار به ازای هر تن سی اف آر با ویتنام معامله کرد.

به دلیل شکاف گسترده بین قیمت فروشندگان و خریداران، بازار صادرات کلاف گرم چین ثابت بود.

شایعات بازار

تاجری در پکن گفت:" ما خواهیم دید که آیا همه چیز در هفته آینده تغییر خواهد کرد یا خیر. در حال حاضر، صادرکنندگان تمایلی به تغییر قیمت های پیشنهادی ندارند، و منتظر تغییرات اساسی قیمت های داخلی هستند."

لازم به ذکر است که شاخص کلاف گرم در بازار بورس 3363 یوان به ازای هر تن گزارش شد، که به اندازه 13 یوان نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

منبع: متال بولتن