19
سه شنبه, مارس

قیمت ثابت میلگرد داخلی چین

چین
تایپوگرافی

قیمت میلگرد داخلی چین در روز سه شنبه 3 ژانویه با توجه به بازار ضعیف بیلت، ثابت بود. قیمت صادراتی محصولات طویل فولادی کاهش یافت.

 

داخلی

شرقی چین (شانگهای): 3700 الی 3750 یوان (539-546 دلار) در هر تن، بدون تغییر

شمالی چین (پکن): 3600 الی 3650 یوان در هر تن، بدون تغییر

منابع گفتند که کاهش قیمت بیلت، منجر به تردید در بازار میلگرد خواهد شد. این باعث شد تا فروشندگان قیمت ها را ثابت نگه دارند و خریداران با قیمت کمی خرید کنند.

صادرات

شاخص میلگرد چین: 476.32 دلاربه ازای هر تن

تولید کننده ای در شرق چین میلگرد خود را با قیمت 465 دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد داد، که باعث شد پیشنهادات در محدوده 465 الی 495 دلار باشد. در این راستا سهامداران بازار انتظار دارند برخی از کارخانه های فولاد محصولات را با قیمت های کم پیشنهاد دهند.

تاجری در شرق چین گفت که تقاضای ضعیف داخلی باعث شده است که تعدادی از کارخانه ها موجودی بالایی داشته باشند. بنابراین آنها مجبور شدتد که در خارج کشور نیز فروش داشته باشند. با این حال، برخی از کارخانجات تمایلی به صادرات ندارند و با قیمت 485 تا 495 دلار معامله می کنند.

همچنین پیشنهاداتی در حد 445 دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد، اما انتظار نمی رود با این قیمت معامله ای صورت گیرد.

شایعات بازار

تاجری در شانگهای گفت:" ساخت و ساز دو هفته به دلیل تعطیلات سال نو چین تعطیل می شود، که به این معنی است که تقاضای مصرف کننده در ماه ژانویه کم است. اما سهامداران ممکن است از کاهش شدید قیمت پس از کاهش موجودی، جلوگیری کنند."

بیلت

بیلت با قیمت 3280 یوان به ازای هر تن معامله شد، که به اندازه 20 یوان به ازای هر تن کاهش یافت.

همچنین شاخص میلگرد در بورس 3455 یوان به ازای هر تن گزارش شد، که 73 یوان نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

منبع: متال بولتن