بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 4،090-4،140 یوان (607-615 دلار) در هر تن، بدون تغییر

شمال چین (پکن): 3،990-4،030 یوان در هر تن، بدون تغییر

در حالی که معاملات میلگرد در طول روز پس از افزایش 200 میلیارد دلاری تعرفه واردات محصولات فولادی چینی توسط دونالد ترامپ کاهش یافته بود، اما قیمت ها پس از بازگشت سهامداران از تعطیلات روز کارگر، تغییری نداشته است.

در ماه جاری، منابع بازار ثبات را به محدودیت های تولید در مرکز فولاد سازی تانگشان چین در منطقه شمال اختصاص دادند. آنها گفتند که انتظار می رود چند کوره انفجاری در شهر این ماه متوقف باشد.

شرکت کنندگان در بازار فیزیکی انتظار دارند تا ببینند که چگونه محدودیت ها در مذاکرات تجاری میان ایالات متحده و چین پیش از تصمیم گیری در مورد اقدام بعدی، گسترش می یابد.

بازار صادرات

شاخص میلگرد چینی: 538.54 دلار به ازای هر تن، کاهش 0.71 دلاری به ازای هر تن

یک فولاد ساز در شرق چین پیشنهاد داد که قیمت روزانه 550 دلار برای هر تن فوب باشد، در حالی که تولید کننده دیگری در منطقه شمال، همانند هفته قبل، درخواست 540 دلار برای هر تن فوب داده است. همچنین سهامداران بازار گفتند که انتظار دارند کارخانه ها سفارشات را با قیمت حداقل 535-545 دلار برای هر تن فوب انجام دهند، در حالیکه هفته گذشته 535 الی 550 دلار بوده است. این به دلیل ضعف تقاضا در ماه ژوئن و جولای است که زمان حمل و نقل کالاهای موجود برای صادرات است.

منابع گفتند که دمای بالای هوا در دو ماه آینده ساعت کار در بخش ساخت و ساز در چین را کاهش می دهد، که احتمالا منجر به کاهش تقاضای داخلی برای میلگرد و کارخانه ها را برای تخصیص مواد بیشتر به بازار صادرات تشویق کند.

تهدید تعرفه های بالای ایالات متحده هیچ تاثیری بر بخش صادرات بازار نداشت، چرا که چین چندین سال پیش مقادیر ناچیزی از میلگرد را به ایالات متحده وارد کرده است.

شایعات بازار

تاجری در شانگهای گفت:" مشتریان من در طول روز به دلیل زیان در بازار آینده، نرخ های خریدشان را کاهش می دهند. با این حال، تقاضا از طرف مصرف کنندگان کاهش نیافته است، بنابراین خریداران ممکن است حجم خرید خود را پس از کاهش موجودی افزایش دهند."

بازار بیلت

در ساعت سه صبح، بیلت با قیمت 3600 یوان برای هر تن معامله شد، که به اندازه 30 یوان افزایش یافته است.

بورس شانگهای

معامله برای میلگرد در روز دوشنبه با قیمت 3،756 یوان برای هر تن صورت گرفته است، که به اندازه 72 یوان در هر تن کاهش یافته است.

منبع: متال بولتن