به گفته این انجمن، به طور کلی چشم انداز تقاضا در سطح جهانی مثبت است، در حالی که تحولات در بازارهای خودرو و صنعتی ممکن است به حمایت از محصولات ساختمانی کمک کند. علاوه بر این، سطح موجودی در حال حاضر متوسط ​​است.

به گفته وی، پیش بینی تأثیر ویروس کرونا در چین دشوار است.

پس از آنکه مقامات محلی تعطیلات سال نو را در تلاش برای مهار شیوع ویروس که در مرکز چین شروع شده بود، تمدید کردند، معامله گران در پکن 10 فوریه دوباره به کار خود بازگشتند.

منابع بازار گفتند که معامله گران در تلاش برای تحریک فروش، پیشنهادات خود را کاهش داده اند. اما معامله ای شنیده نشده است، زیرا بیشتر پروژه های ساختمانی هنوز از سر گرفته نشده اند. فروشندگان در شانگهای نیز با یک وضعیت مشابه روبرو شده اند، هرچند پس از افت شدید هفته گذشته، قیمت ها را ثابت نگه داشتند.

هیچ درمانی یا واکسیناسیون برای این ویروس پیدا نشده است، بنابراین کارشناسان نمی توانند پیش بینی کنند که چگونه این در چین و سایر کشورها تأثیر خواهد گذاشت. اما Irepas پیش بینی کرد که تقاضا برای میلگرد چینی در بهار بهبود می یابد.

در همین حال، Irepas گفت که صادرات فولاد چین تحت کنترل بوده و بسیار مثبت قلمداد می شود.

تولید فولاد چین در سال 2019 به 996 میلیون تن رسید که نسبت به سال قبل 7.4 درصد افزایش یافته است. در همین حال، Irepas گفت که صادرات 64 میلیون تن و حدود 5 میلیون تن کمتر از سال 2018 بود.

در سال 2019، دولت چین تلاش کرد تا صنعت فولاد این کشور کمی ضعیف شود. به عنوان مثال، کاهش تولید در بزرگترین استان فولادسازی هبی، ظرفیت آهن و فولاد را تا پایان سال 2019 به 14 میلیون تن کاهش داد. در سال 2020، چین فولاد نیمه تمام، فولاد تمام شده و برخی از مواد اولیه در کنار سنگ آهن را وارد خواهد کرد، با توجه به اینکه قیمت ها در کشور احتمالاً بالاتر از سایر مناطق است.

***قیمت سنگ آهن

از طرف دیگر، قیمت سنگ آهن در مقایسه با قراضه هنوز هم بالاست و به نظر می رسد که در حدود 80 دلار در هر تن سی اف آر باشد.

شاخص روزانه سنگ آهن 62 درصدی 87.68 دلار در هر تن بود، در حالیکه قیمت آن قبلا 94.05 دلار بوده است.

***آخرین تحولات در چین

ایرپاس گفت، این ویروس یك نگرانی جدی برای بازار میلگرد است و تقاضا در چین و مناطق اطراف آن را كاهش می دهد و بدین ترتیب باعث افزایش تولید فولاد در بازارهای جهانی می شود.

با این وجود، چین از اواخر ژانویه این هفته کمترین موارد جدید ویروس کرونا را گزارش کرد و نسبت به شیوع این ویروس خوشبین بوده است.

در این میان، تقاضا ضعیف است، زیرا اکثر مصرف کنندگان پایین دست ادامه کار را تازه از سر گرفته اند. علاوه بر این، محدودیت های حمل و نقل برای مهار این ویروس در بسیاری از مناطق کشور همچنان برقرار است.

یک تاجر در شرق چین گفت:" اگر تعداد بیشتری شرکت به کار بازگردند، فعالیت اقتصادی رونق می یابد که این امر برای تجارت خوب است."

منبع: متال بولتن