***بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 4،000-4،020 یوان (582-585 دلار) در هر تن، افزایش 80 یوانی برای هر تن

شمال چین (تیانجین): 3،920-3،940 یوان برای هر تن، افزایش 70-80 یوانی برای هر تن

پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همتای چینی اش جیانگپن موافقت کردند تا مذاکرات تجاری بین دو کشور را از سر بگیرند، کارخانه ها پیشنهادات خود را در طول آخر هفته افزایش دادند. ترامپ همچنین گفت که تعرفه‌های اضافی برای محصولات چینی اعمال نخواهد شد.

فعالیت تجاری در شانگهای در روز دوشنبه متوسط ​​بود و برخی از خریداران پایین بازار در چند روز آینده با افزایش انتظارات قیمت های بالا روبه‌رو شدند. اما علی‌رغم خوش بینی آن، بازار در تیانجین ثابت باقی مانده است. قیمت ورق گرم در تیانجین، به طور معمول حداقل 40 یوان برای هر تن بالاتر از تانگشان است.

قیمت ورق گرم در تانگشان در طول روز حدود 3،920-3،930 یوان برای هر تن بودمنابع آگاه می‌گویند این ناهنجاری ناشی از کارخانه‌هایی است که به طور مستقیم به کاربران نهایی در تیانجین می‌فروشند، نه به سهامداران.

***بازار صادرات

شاخص ورق گرم چینی: 509.25 دلار به ازای هر تن فوب، افزایش 6. دلاری در هر تن

یک بازرگان می‌گوید که او بعضی از محموله های ورق گرم را از یک کارخانه در شمال چین خریداری کرده است که در روز جمعه حدود 506-510 دلار به ازای هر تن فوب است. قیمت‌ها در روز دوشنبه با توجه به اینکه بیشتر تجار گفتند که آنها تنها قادر به تأمین کالاها در حدود 515 دلار در هر تن فوب از کارخانه‌ها بودند، افزایش یافت.

آنها انتظار دارند که خریداران خارج از کشور تمایل به پرداخت حداقل 505 دلار به ازای هر تن فوب در هفته آینده باشند، چرا که روند بازار به دلیل از سرگیری مذاکرات بین آمریکا و چین بهبود یافتهبازرگان دیگری در شانگهای گفت که مشتریانش در ویتنام قبلا نشان دادند که آنها مایل به خرید با قیمت 505 دلار برای هر تن فوب هستند. اما او منتظر پیشنهادات صادر شده توسط کارخانجات در روز سه شنبه است.

فولادسازی در شرق چین پیشنهاد خود را تا 525 دلار در هر تن فوب در هفته گذشته افزایش داد، در حالی که قیمت قبلی آن 515 دلار بوده است.

***شایعات بازار

یک منبع مطلع در یکی از مراکز تولیدی در شرق چین گفت: «من معتقدم که قیمت قابل فروش برای این هفته در حدود 10 دلار در هر تن بالاتر از هفته گذشته است چرا که روند بازار در سراسر جهان بهبود یافته است. پیشنهادات صادراتی فعلی هنوز هم بسیار پایین تر از میزان داخلی است.»

***بورس شانگهای

معامله برای ورق گرم در روز دوشنبه با قیمت 3983 یوان برای هر تن صورت گرفت، که به اندازه 30 یوان در هر تن افزایش یافته است.

منبع: متال بولتن