20
چهارشنبه, فوریه

کاهش تولید فولاد خام چین در اواخر ماه اکتبر

چین
تایپوگرافی

اکثر کارخانجات تولید کننده فولاد در چین، تولید فولاد خام خود را در اواخر ماه اکتبر کاهش دادند؛ در حالی که موجودی محصولات فولادی تمام شده آنها به دلیل عرضه بیش از حد مواد در بازار لحظه ای تمام شده است.

اکثر کارخانجات تولید کننده فولاد در چین، تولید فولاد خام خود را در اواخر ماه اکتبر کاهش دادند؛ در حالی که موجودی محصولات فولادی تمام شده آنها به دلیل عرضه بیش از حد مواد در بازار لحظه ای تمام شده است. اعضای انجمن آهن و فولاد چین (Cisa) به طور میانگین در 11 روز آخر ماه اکتبر توانستند 1.91 میلیون تن فولاد خام تولید کنند که در مقایسه با 10 روز قبل تر از آن که 1.95 میلیون تن بوده است؛ 2 درصد کاهش داشته است.

کارخانجات عضو Cisa عمدتا تولید کننده های فولاد با سایزهای بزرگ و کوچک می باشند که 80 درصد تولید کل فولاد چین را بر عهده دارند. این کارخانجات 12.22 میلیون تن محصولات فولادی تمام شده در موجودی خود در روز 31 اکتبر داشتند که نسبت به 11 روز قبل تر 50 درصد کاهش یافته است. تعدادی از کارخانجات تولید کننده فولادی، به ویژه کارخانجات مستقر در شمال چین با توجه به شرایط سخت در فصل زمستان مجبور به کاهش تولید خود شده اند.

تولید کنندگان محصولات تخت فولادی نیز به دلیل تقاضای ضعیف و چشم انداز نزولی در بازار در دو ماه آخر سال 2018، میزان تولید خود را کاهش داده اند. ارزیابی قیمت متال بولتن برای کلاف گرم داخلی در شرق چین در محدوده 4080 تا 4100 یوان (586 تا 589 دلار) در هر تن بود که نسبت به هفته گذشته که در محدوده 4180 تا 4200 یوان در هر تن بوده است؛ 100 یوان در هر تن کاهش داشته است. در اواخر ماه اکتبر با افزایش تقاضا و افزایش کار در بخش ساخت و ساز، قیمت میلگرد نیز افزایش یافت. ارزیابی قیمت متال بولتن برای میلگرد در شرق چین در محدوده 4670 تا 4700 یوان در هر تن بود که نسبت به هفته گذشته 120 تا 130 یوان در هر تن افزایش یافته است. تولید کنندگان میلگرد نیز تولید خود را به زودی کاهش خواهند داد، زیرا بازار مقاطع طویل فولادی از ماه نوامبر تا ژانویه وارد دوره ضعیفی از فصل می شوند.