در تاریخ 5 فوریه 6.9823 یوان معادل 1 دلار بود، در حالیکه در 23 ژانویه 6.8876 یوان معادل 1 دلار بوده است.

فعالیت بازرگانی کند بود، زیرا بسیاری از فعالان بازار به کار خود بازنگشته اند، حداقل 24 استان و منطقه در چین یک هفته دیگر فعالیت های تجاری را به تعویق انداخته اند.

منابع پیش بینی می کنند که قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه حداقل 10 تا 15 دلار در هر تن کاهش یابد.

شاخص ورق گرم صادراتی چین 484.32 دلار به ازای هر تن بود، که به اندازه 2.3 درصد کاهش یافته است.

***ورق سرد

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای صادرات ورق سرد فولادی چین 535-545 دلار در هر تن بود، که 5 دلار در هر تن نسبت به قیمت قبلی کاهش یافته است.

فعالان بازار گفتند که پیشنهادات ورق سرد چینی به 555-560 دلار در هر تن کاهش یافته است، هرچند که بیشتر کارخانه ها هنوز پیشنهادات صادراتی جدیدی ارائه ندادند.

بازرگانان در سایر مناطق آسیا ورق سرد چینی را با قیمت 565-570 دلار در هر تن به شرق آسیا و آسیای جنوب شرقی عرضه می کردند.

یک تاجر در هانگژو گفت:" قیمت ورق سرد داخلی در چین در حال حاضر بسیار کاهش یافته است و احتمالاً قیمت صادرات نیز کاهش یابد."

هیچ معامله ای در حال انجام نیست، زیرا اکثر فعالان بازار در چین روز دوشنبه به کار خود بازگشتند و می دانستند که در مقابل شیوع ویروس کرونا در ووهان چه کاری بایستی انجام دهند.

شورای توسعه تجارت بین الملل چین، گواهینامه فعالیت بازرگانی را به مشاغل داخلی پیشنهاد کرده است که به دلیل وضعیت فعلی، مشکلات مربوط به انجام هرگونه تعهدات قراردادی را با مشکل مواجه می کنند.

ورق سرد چینی، محصولی واسطه ای که فاقد آنیل باشد، همچنین با قیمت 530-535 دلار در هر تن سی اف آر به آسیای شرقی عرضه شد.

***ورق گالوانیزه

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای صادرات ورق گالوانیزه 1 میلی متری چین 575-585 دلار در هر تن بود، که 10 دلار در هر تن نسبت به قیمت قبلی کاهش یافته است.

پیشنهادات برای ورق گالوانیزه با روکش روی 120 گرمی با قیمت 590-595 دلار در هر تن فوب شنیده شد، در حالی که معامله گران در آسیا ورق گالوانیزه با 80 گرم پوشش روی با قیمت 590-595 دلار در هر تن در جنوب شرقی آسیا ارائه می دادند.

یک تاجر در شانگهای گفت:" به نظر می رسد که تقاضای داخلی از سوی مصرف کنندگان نهایی برای بهبودی مدتی طول بکشد و قیمت ها همچنان می توانند در حال کاهش باشند."

منبع: متال بولتن