*** بازار داخلی

شرق چین (شانگهای): 4،060-4،070 یوان در هر تن، کاهش 10-20 یوانی برای هر تن

شمال چین (تیانجین): 3،920-3،950 یوان در هر تن، 20 یوان کاهش در هر تن

سهامداران بازار گفتند که تولید کنندگان پیشنهادات خود را در طول روز در پاسخ به خریدهای ارزان کاهش داده اند.

معامله گران در شانگهای گفتند که این امر بازار را تحریک نکرد، باتوجه به اینکه خریداران به دنبال کاهش بیشتر قیمت ها بودند و کارخانه ها به دنبال سفارش برای محصولات خود بودند. منابع گفتند که زیانها در بازار آتی نیز روند بازار را کاهش داده، که بر قیمت ها تاثیر گذاشته است.

*** بازار صادرات

شاخص ورق گرم چینی: 524.3 دلار به ازای هر تن فوب، 3.2 دلار کاهش به ازای هر تن

برخی از معامله گران انتظار دارند قیمت ها تا 520-525 دلار در هر تن فوب کاهش یابد، اگر کارخانه ها به اندازه کافی ناامید و به دنبال سفارشات جدید باشند.

کاهش ارزش یوان نیز موجب شد تا شرکت کنندگان در بازار، انتظار کاهش بیشتر قیمت های صادراتی را داشته باشند، زیرا قیمت های برپایه یوان معادل نرخ کم دلار خواهد بود. در روز چهارشنبه 1 دلار معادل 6.771 یوان بوده است، در حالیکه در روز سه شنبه 1 دلار معادل 6.754 یوان بود. خریداران خارج از کشور نیز همچنان با قیمت کمتری معامله می کنند.

تاجر دیگری در شانگهای گفت که پیشنهادات از ویتنام با قیمت 520-525 دلار برای هر تن سی اف آر شنیده شده است، در حالیکه قیمت قبلی آن 530 دلار به ازای هر تن سی اف آر بود. این به این معنی است که خریداران مایل هستند قیمت 510 الی 515 دلار به ازای هر تن فوب را پرداخت کنند. با توجه به شکاف بزرگ بین پیشنهادات و معاملات، خرید و فروش کم بود.

*** شایعات بازار

تاجری در شمال چین گفت:" من می ترسم قیمت ورق گرم صادراتی چین به طور قابل توجهی کاهش نیابد، حتی اگر خریداران قیمت بسیار پایینی را پیشنهاد کنند. کارخانه ها قیمت ها را کنترل می کنند. اگر قیمتها به سرعت کاهش پیدا کنند، بازار با فروش برخی از معامله گران در کوتاه مدت مواجه خواهد شد، در حالی که خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت هستند."

*** بورس شانگهای

معامله برای ورق گرم در روز چهارشنبه با قیمت 3687 یوان برای هر تن صورت گرفت، که به اندازه 45 یوان در هر تن کاهش یافته است.

منبع: متال بولتن