ارزیابی Fastmarket از قیمت چدن منگنز پایین صادراتی از بنادر دریای بالتیک در چهارم ژوئیه با 5 دلار افزایش به 355 تا 360 دلار در تن رسید. گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت روسی Tulachermet چدن را به قیمت 390 دلار به اروپا پیشنهاد می دهد که از اخرین پیشنهاد با قیمت 265 دلار در تن فوب، افزایش چشمگیری داشته است. با این حال مشتری ها این قیمت را بسیار بالا می دانند. آنها قیمت قابل قبول بازار را در محدوده ی 355-360 دلار در تن فوب ارزیابی می کنند. یک مشتری از اروپا می‌گوید: «ما در حال نزدیک شدن به تعطیلات کارخانه‌ها هستیم بنابراین تقاضای چندانی برای چدن وجود ندارد.»

شرکت Tulachermet توانست یک محموله به وزن 20 هزار تن را به قیمت 355-360 دلار در تن CFR به ایالات متحده بفروشد. همچنین این شرکت محموله کوچکی از چدن را به اروپا با قیمت 390 دلار در تن فوب دریای بالتیک فروخت. هیچ یک از این دو فروش در ارزیابی fastmarket واد نشد زیرا در محدوده ی ارزیابی قرار نمی‌گرفت. ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت چدن منگنز بالا وارداتی به ایتالیا به 350 تا 355 دلار در تن رسید که 5 دلار نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است.

هیچ رزرو جدیدی از سوی مشتریان ایتالیایی گزارش نشد زیرا موجودی بالایی از ابتدای سال ایجاد شده است. بعلاوه بسیاری از کارخانه ها با کاهش یا توقف تولید مواجه هستند زیرا قیمت و تقاضا برای محصول پایانی کم است.

 

***فاصله قیمت پیشنهادی و قیمت مورد تقاضا مشتریان افزایش یافته است

با در نظر گرفتن این شرایط، فاصله زیادی بین پیشنهادات و تقاضا ایجاد شده است. درحالی که چدن پیشنهاد شده از سوی CIS در محدوده ی قیمت 455 تا 460 دلار در تن CFR است، هیچ تقاضایی که بیشتر از 455 دلار در تن باشد، شنیده نشد. یک تولید کننده می‌گوید: «با فروش اخیر شرکت Tula به ایالات متحده با قیمت 455-460 دلار در تن CFR، من فکر نمیکنم هیچ کارخانه ای بخواهد این محصول را کمتر از 455 دلار در تن CFR عرضه کند بعلاوه دسترسی به مواد کم شده است.»

در ایالات متحده قیمت چدن منگنز پایین و بالا تقریبا یکسان است. در نتیجه ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت چدن منگنز بالای CIS به 325*335 دلار در تن در چهارم ژوئیه رسید که افزایش 5-10 دلاری را در تن نشان می‌دهد.

منبع: متال بولتن