پس از کاهش قیمت قراضه در ترکیه، جوی منفی در بازار به‌وجود آمده که این موضوع با عدم تمایل مشتری‌ها به خرید همراه شده است.

"کارخانه ها انتظار دارند بعد از تعطیلات ماه رمضان، تقاضا در خاورمیانه و عربستان سعودی بهبود یابد. با این حال احتمالا آنها نیز برنامه‌ای برای حفظ موقعیت خود ندارند زیرا تولیدکنندگان ترکیه‌ای شمشال، قیمت‌های خود را تا 430 دلار در تن کاهش خواهند داد". این صحبت‌ها را یک تولیدکننده بیان می‌کند.

همچنین یک بازرگان معتقد است: "در حال حاضر بازار کم‌رونق است و تجارت با شرق در این قیمت متوقف شده. بازار مصر همچنان در خواب بوده و ترکیه نیز بیرون از بازار قرار دارد." 

10 ژوئن، پیشنهادات شمشال از جانب تولیدکنندگان مختلف CIS در محدوده 430 تا 440 دلار در تن فوب دریای سیاه قرار داشت. تعدادی از کارخانه‌ها و تجار اظهار داشتند که محدوده پایین این رنج قیمتی، می‌تواند در بازار مورد قبول باشد درحالی‌که منابع دیگری پیشنهاد می‌دادند قیمت قابل قبول کمتر از 430 دلار در نظر گرفته شود.

10 ژوئن، شاخص روزانه قیمت شمشال صادراتی از CIS به 430 دلار در تن فوب دریای سیاه رسید که در مقایسه با روز قبل بدون تغییر مانده است.

منبع: متال بولتن