قیمت مواد به دلیل کاهش قیمت پیشنهادات و معاملات به سطوح پایین تری نزول کرد.

 

***کاهش تقاضا در کشورهای مسلمان در ماه رمضان

با فرا رسیدن ماه رمضان در ترکیه، خاورمیانه و شمال آفریقا، به عنوان اصلی ترین بازارهای صادراتی فولاد تخت CIS، تقاضا کمتر شده است بنابراین این موضوع موجب افت قیمت ها گردیده است.

ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت ورق گرم ناحیه CIS در 13 ماه مه به 460 تا 480 در تن فوب دریای سیاه رسید که این محدوده در مقایسه با هفته قبل به سمت قیمت های پایین گسترده تر شده است.

گزارش شده است که ورق گرم اوکراین با قیمت 475 دلار در تن فوب دریای سیاه پیشنهاد می شود در حالی که انجام یک معامله در ترکیه با قیمت 475 دلار در تن cfr شنیده شد که معادل با 460 دلار در تن فوب دریای سیاه است.

همچنین تامین کنندگان روسی مواد خود را به قیمت 480 تا 495 دلار در تن فوب دریای سیاه به ترکیه و Mena پیشنهاد می دهند.

یک قرارداد برای ورق گرم تولیدی شرکت روسی MMK با قیمت 480 دلار در تن فوب دریای سیاه بسته شد.

ارزیابی fastmarket از قیمت ورق سرد ناحیه CIS نیز روند نزولی داشت و به 535 تا 545 دلار در تن فوب دریای سیاه رسید.

ورق سرد اوکراینی با در حدود 535 دلار در تن فوب دریای سیاه پیشنهاد می شد در حالی که براساس اطلاعات منابعی در ترکیه نوع روسی این محصول 545 دلار در تن قیمت داشت.

ارزیابی قیمت صفحات فولادی صادراتی از ناحیه CIS به 560 تا 585 دلار در تن فوب دریای سیاه رسید که در مقایسه با هفته قبل تغییری نداشته است.

هیچ قیمت جدیدی برای صفحات فولادی در این هفته شنیده نشد.

پیشنهادات برای این محصول از جانب اوکراین در 560 تا 565 دلار در تن فوب دریای سیاه قرار داشت در حالی که تامین کنندگان روسی هفته گذشته محصول خود را با قیمت 585 تا 590 دلار در تن عرضه می کردند.

متال بولتن