بیشتر مشتری‌ها به علت بازارهای داخلی کساد و عدم شفافیت وضعیت بازار قراضه ترکیه، از رزروهای جدید خودداری می‌کردند. با این حال قیمت مفتول CIS با فروش محموله ی کوچکی با قیمت حدود 500 دلار در تن فوب دریای سیاه، بالا رفت. در زمان انتشار این خبر جزئیات این معامله قابل تایید نبود.

گزارش شده است که مفتول روسیه در بازارهای اروپا و خاورمیانه با قیمت 495-500 دلار در تن فوب دریای سیاه در دسترس است. همچنین مواد اوکراینی نیز با قیمت حدود 490 دلار در تن عرضه می‌شود. ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت مفتول صادراتی از CIS در محدوده ی 490-500 دلار در تن فوب دریای سیاه بود که از آخرین ارزیابی با قیمت 475-485 دلار در تن بیشتر شده است.

میلگرد اوکراینی برای خریداران خارجی به قیمت 460 دلار در تن فوب دریای سیاه در دسترسی بود اما براساس شنیده ها هیچ معامله ی بزرگی انجام نشد. یک منبع گفت: «بازار میلگرد خوابیده است.»

همزمان تولیدکنندگان روسی به تقاضای خوب داخلی توجه داشتند و علاقه‌ای به صادرات نشان نمی‌دادند. یک تامین‌کننده روسی میلگرد را به قیمت 510 دلار درتن پیشنهاد می‌داد. البته هیچ مشتری خارجی‌ای حاضر به قبول آن نبود. تقاضای قیمت این مشتری‌ها حتی برای مواد ترکیه ای بیشتر از 455 دلار در تن نیست. مواد ترکیه‌ای به شرایط بهتر پرداخت و تحویل شناخته می‌شوند. ارزیابی هفتگی قیمت میلگرد صادراتی از CIS بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در 450-460 دلار در تن قرار گرفت.

منبع: متال بولتن