یکی از معامله گران می‌گوید: "همه انتظار داشتند که پس از ماه رمضان و بویژه در خاورمیانه، تقاضا افزایش پیدا کند اما چنین نشد." وی اضافه کرد که دلیل این موضوع قیمت پایین محصولات پایانی با وجود افزایش قیمت مواد خام است.

18 ژوئن شاخص روزانه Fastmarket برای شمشال CIS بدون تغییر نسبت به روز گذشته 425 دلار در تن فوب دریای سیاه بود.

فروش اخیر شمشال CIS در روز جمعه 14 ژوئن گزارش شده. یک محموله فولادی با وزن 15 هزار تن، به الجزایر با قیمت 445 دلار به ازای هر تن CFR معادل با 425 دلار برای هر تن فوب دریای سیاه فروخته شده است.

یک منبع معاملات بین المللی روز سه شنبه به Fastmarket گفت: "در حال حاضر تولید کنندگان CIS قیمت 425 دلار برای هر تن را هدف قرار داده اند. این قیمت کاهش 5 تا 10 دلاری از پیشنهادات هفته گذشته دارد."

در امارات متحده عربی شمشال با قیمت در حدود 460 دلار در هر تنCFR  در دسترس است كه معادل 425 دلار برای هر تن فوب دریای سیاه است. فعالان بازار از فروش یک محموله از شمشال اوکراینی به امارات با قیمت 440 دلار به ازای هر تن خبر دادند، اما یک منبع دیگری از سمت فروشندگان این اطلاعات را رد کرد.

در همین حال، مشتریان ترکیه‌ای تقاضای خرید خود را در قیمت 425 دلار به ازای هر تن CFR یا 410 دلار برای هر تن فوب دریای سیاه قرار دادند.

منبع: متال بولتن