سال گذشته، این شرکت به دلیل کاهش تقاضا و قیمت پایین، سرمایه گذاری های برنامه ریزی شده خود را به اندازه 500 میلیون کرونای چک (22 میلیون دلار) کاهش داده است.

جان زودک، رئیس دفتر این کارخانه گفت:" ما سال گذشته چک به دلیل تحولات ناگوار در بازار و توسعه اقتصادی، کل سرمایه گذاری را بیش از 500 میلیون کورونا کاهش دادیم. ما 2.3 میلیارد کورونا چک سرمایه گذاری کرده ایم."

***ارزیابی قیمت ها

قیمت مفتول داخلی در شمال اروپا، یکی از محصولات اصلی شرکت، در طول سال 2019 به طور مداوم کاهش یافت، از میانگین ماهانه 544 یورو (602 دلار) در هر تن به 452.50 یورو در هر تن رسید.

امسال 1.4 میلیارد کرونای چک (61،373.970 دلار) در 54 پروژه سرمایه گذاری خواهد کرد که برخی از آنها در سال گذشته به بهره برداری رسیده است.

Trinecké áelezárny در سال 2019، 2.502 میلیون تن فولاد خام تولید کرد که 81،000 تن کمتر از سال گذشته به دلیل کاهش تقاضا بود.

امسال این شرکت امیدوار است که به حجم تولید 2.637 میلیون تن فولاد خام دست یابد.

زودک گفت:" اگرچه ما انتظار داریم تولید بیشتری از فولاد خام نسبت به سال گذشته داشته باشیم، چشم انداز فعلی اقتصادی، به ویژه در رابطه با قیمت فروش در بازار مطلوب نیست."

این شرکت با نصب خطوط جدید با هزینه 715 کرونای چک، ظرفیت میله های فولادی را افزایش می دهد. این به دلیل افزایش تقاضای بازار برای این محصول است.

پروژه های دیگر امسال شامل کوره انفجاری که هزینه آن 290 میلیون کورونای چک است. این شرکت گفت که این تجهیزات از لحاظ انرژی بهینه تر هستند.

در سه ماهه دوم، Trinecké áelezárny خط عملیاتی N02 شماره 2 خود را با هزینه ای حدود 260 میلیون کرونای چک برای میله های تمپر شده مورد استفاده در بست ها، میله ها، شفت ها و تثبیت کننده ها برای استفاده در ماشین آلات و صنایع خودرو به بهره برداری می رساند.

سایر سرمایه گذاری ها شامل نوسازی گسترده کارخانه فولاد در Staré Mesto ، در مجموع 600 میلیون کرونای چک است. انبار خودکار در حال حاضر در حال بهره برداری است و ساخت سالن تولید جدید به 4000 متر مربع برای خطوط تولید خودکار نیاز دارد.

این شرکت گفت که کارخانه فولاد ظرفیت 90،000 تن در سال را دارد و پیش بینی می شود این سرمایه گذاری تقریباً 20 درصد ظرفیت را افزایش دهد.

Trinecké áelezárny همچنین برای کاهش انتشار گرد و غبار خود، سرمایه گذاری های زیست محیطی را برنامه ریزی کرده است.

پروژه مقابله با گرد و غبار و تولید مخزن BOF امسال به بهره برداری می رسد. دومین تجهیزات جمع آوری و پردازش در تولید کوره انفجاری سال آینده به بهره برداری می رسد.

کل سرمایه گذاری برای هر دو تسهیلات بیش از 760 میلیون کرونای چک با یارانه صندوق محیط زیست دولتی 338 میلیون کرونای چک است.

رشد اقتصادی ضعیف آلمان و عدم اطمینان ناشی از تغییرات در صنعت خودروسازی بر توسعه اقتصادی تأثیر خواهد گذاشت. همچنین قیمت بالای مواد اولیه مانند سنگ آهن و زغال سنگ و همچنین جنگ تجاری ایالات متحده با چین وضعیت حاکم را تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین فشارهای فزاینده ای روی شرکت ها در اروپا برای کاهش کربن و همچنین سایر تعهدات زیست محیطی وجود دارد که باید با افزایش هزینه ها و کاهش رقابت در بازارهای جهانی اجرا شود.

این شرکت قصد دارد با ساخت نیروگاه خورشیدی در سالن طراحی جدید فولاد در Staré Mesto میزان انتشار CO2 خود را متعادل کند.

منبع: متال بولتن