8 ژوئیه، ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت ورق گرم صادراتی از CIS، به 480 تا 495 دلار در تن رسید که افزایش 10 دلاری را در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرده است. تنها صادر کننده ی فولاد تخت اوکراین، Metinvest، به دلیل کاهش دسترسی به مواد، خارج از بازار قرار دارد.

یک منبع در داخل شرکت می‌گوید: «در حال حاضر ما ورق گرم عرضه نمی کنیم زیرا کاهش تولید قابل توجهی در ژوئیه-آگوست خواهیم داشت. ما قبل از پیشنهاد برای مواد سپتامبر منتظر روند بازار خواهیم بود.»

این شرکت در 5 ژوئیه اعلام کرد که به دلیل تعمیرات در واحد Ilyich Iron & Steel Works in Mariupol کاهش تولیدی معادل با 150 هزار تن ورق گرم خواهد داشت. پیشنهادات برای ورق گرم روسیه در محدوده ی 490-505 دلار در تن فوب دریای سیاه قرار داشت.

یک بازرگان مدعی شد: «کارخانه ها برای فروش تولیدات ماه آگوست هست که در بازار هستند بنابراین آنها زمان لازم برای آزمایش قیمت های بالاتر را دارند.» پیشنهاد قیمت 490 تا 495 دلاری برای هر تن به‌نظر منطقی می رسد اگر قیمت های محلی در ترکیه را که در حال افزایش است در نظر بگیریم، این را تاجر دیگری می‌گوید.

 

***افزایش قیمت مواد خام موجب بالا رفتن قیمت محصولات پایانی شده است

ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت داخلی ورق گرم در ترکیه که یکی از بازارهای کلیدی برای صادرات CIS است، به 500 تا 520 دلار در تن رسید در حالی که هفته قبل این قیمت در 500-510 دلار قرار داشت.

دلیل عمده این افزایش قیمت، بالا رفتن ارزش مواد اولیه بود. منبع دیگری قیمت قابل قبول بازار را برای ورق گرم روسی کمتر از 475-480 دلار در تن می دانست زیرا تقاضا در ترکیه همچنان پایین است. یک بازرگان گفت که ورق گرم اوکراینی به قیمت 485 دلار در تن پیشنهاد می‌شود. اما منبع دیگری افزود که تامین کنندگان اوکراینی، تنها به تعداد کمی از مشتری‌ها قیمت ارائه می‌دهند زیرا ظرفیت تولید آنها به دلیل تعمیرات در کارخانه محدود شده است.

ارزیابی هفتگی قیمت صفحات سنگین 10-50 mm صادراتی از CIS در 570 تا 600 دلار در تن قرار داشت که این محدوده نسبت به هفته گذشته 5 دلار گسترده تر شده است. صفحات فولادی روسی با قیمت 610 دلار در تن پیشنهاد می‌شد با وجود آن که کارخانه ها اعلام کردند که برای کاهش قیمت ها در زمان معاملات آماده هستند. همزمان قیمت قابل قبول بازار برای این محصول 595 تا 600 دلار در تن تخمین زده می شود.

آخرین پیشنهاد برای صفحات فولادی اوکراینی با قیمت 570 دلار در تن شنیده شد.

منبع: متال بولتن