فعالان بازار، انتظار دارند که رقابت با تامین کنندگان برزیلی در هفته‌های آینده افزایش یابد، زیرا قبلا سهم کشورهای آمریکای جنوبی برای واردات به ایالات متحده تقریبا تمام شده بود.

علاوه بر این، در هفته گذشته تقاضا برای تختال CIS به دلیل تعطیلات پایان ماه مبارک رمضان ، به‌ویژه در بازارهای ترکیه و آسیا، کاهش یافت.

در همین حال انتظار می‌رود Metinvest، تنها تامین‌کننده تختال در اوکراین، تولید خود را کاهش دهد که دلیل آن خاموش شدن یک کوره و راه‌اندازی مجدد یکی دیگر در کارخانه Azovstal Iron &Steel Works است.

در ماه می، تختال CIS برای مشتریان خارجی با قیمت 445-450 دلار برای هر تن فوب دریای سیاه در دسترس بود. اخیرا تختال روسیه در اروپا با قیمت 440 دلار در تن فوب دریای سیاه پیشنهاد می‌شود، اما مشتریان تخمین می‌زنند که قیمت قابل قبول 450 دلار در هر تن CFR است که معادل 430 دلار در هر تن فوب دریای می‌شود.

یک منبع آگاه به Fastmarket گفت: "من انتظار به زودی که قیمت تختال CIS تا430-440 دلار برای هر تن فوب دریای سیاه کاهش یابد." با این وجود، انجام رزرو در چنین قیمت پایینی گزارش نشده است.

دوشنبه 10 ژوئن، ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت تختال صادراتی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) 440 دلار در تن فوب دریای سیاه بود که در مقایسه با 445-450 دلار در هر تن فوب هفته پیش روند نزولی داشته است.

منبع: متال بولتن