سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹ 15 ذو الحجة 1441 Tuesday, 4 August , 2020 ساعت ×

فولاد تخت CIS/ افزایش قیمت صادرات در اثر محدودیت عرضه

شناسه : 7316 ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۲۵

قیمت کویل نورد گرم HRC و کویل نورد سرد CRC در بازار صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع با وجود کمبود دسترسی به مواد نورد ماه مارس، دوباره افزایش یافت.

پ
پ

قیمت کویل نورد گرم HRC و کویل نورد سرد CRC در بازار صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع با وجود کمبود دسترسی به مواد نورد ماه مارس، دوباره افزایش یافت. به گفته یک معامله گر، دسترسی به مواد بسیار محدود است و تولید کنندگان آماده مذاکره نیستند.

طبق ارزیابی هفتگی قیمت متال بولتن در روز دوشنبه ۱۹ فوریه برای HRC صادراتی CIS، این محصول با قیمت ۵۸۵ تا ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه عرضه شد؛ که نسبت به قیمت هفته گذشته که ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بوده است؛ افزایش یافته است. حجم بزرگ محموله به بازار داخلی کشورهای مستقل مشترک المنافع به جای کمبود در بازار، تقاضا را در بازارهای صادراتی افزایش می دهد. در بازار داخلی روسیه، برخی از تولید کنندگان قادرند مواد را به معامله گران بدون قرارداد خرید به دلیل قراردادهای انباری عرضه کنند.

عدم وجود تامین کنندگان چینی در بازار نیز از افزایش قیمت HRC و CRC مبدا CIS حمایت کرد. چین در تعطیلات هفته ای سال نو که در روز ۱۵ فوریه آغاز شده است، به سر می برد. قیمت های پیشنهاد شده از Metinvest اوکراین در روز دوشنبه در قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن سی اف آر ترکیه بود که معادل ۵۸۵ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه می باشد. این شرکت در حال ارائه مواد حمل و نقل آوریل است. HRC از شرکت آهن و فولاد Magnitogorsk روسیه (MMK) در ترکیه به مبلغ ۶۲۰ دلار در هر تن سی اف آر یا حدود ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه ارائه شد. این شرکت از فروش HRC به مصر با قیمت ۶۱۰ دلار برای هر تن  سی اف آر خبر داد.

براساس برآوردهای معامله گران، نرخ حمل و نقل باید ۱۸ تا ۱۹ دلار برای هر تن باشد. ارزیابی قیمت متال بولتن برای CRC صادراتی CIS در روز ۱۹ فوریه ۶۲۵ تا ۶۳۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود که در مقایسه با ارزیابی ۱۲ فوریه که ۶۳۵ تا ۶۴۵ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه بوده است؛ افزایش یافته است. Metinvest کویل نورد سرد را با قیمت ۶۵۰ دلار در هر تن سی اف آر ترکیه یا حدود ۶۳۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه عرضه کرد.

منابع گفتند که مواد در دسترس MMK و Novolipetsk در قیمت ۶۳۰ تا ۶۲۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه موجود بودند. ارزیابی هفتگی قیمت متال بولتن برای ورق plate صادراتی CIS در قیمت ۶۰۰ تا ۶۵۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود که در مقایسه با پیشنهادات بالاتر از تولیدکنندگان روسیه در هفته گذشته که ۵۹۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن فوب بوده است؛ افزایش داشته است.

کارخانه متالورژی Asha فولاد سازنده به طور سنتی به قیمت های خود در یورو اشاره دارد. آخرین پیشنهاد از تولید کننده به قیمت ۵۲۵ یورو (۶۵۱ دلار) برای هر تن فوب دریای سیاه، که بسیار بالاتر از قیمت برای ورق Metinvest است. پیشنهادات از Metinvest در قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بود. معامله گران گفتند که تولید کننده روسیه قیمت های بالای صادراتی را ارائه می دهد، زیرا سفارشات به طور کامل در بازار داخلی رزرو شده است و حجم در دسترس برای صادرات بسیار محدود است.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.