پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹ 19 ذو القعدة 1441 Thursday, 9 July , 2020 ساعت ×

قیمت ثابت ورق گرم داخلی در اروپا

شناسه : 18044 ۰۶ تیر ۱۳۹۸ - ۷:۱۶

قیمت داخلی ورق گرم در اروپا در طول هفته گذشته به دلیل تقاضای کم، ثابت بوده است.

پ
پ

 

***قیمت داخلی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم داخلی در اروپای شمالی ۴۸۵-۴۹۵ یورو (۵۵۲-۵۶۴ دلار) در هر تن ایکس بود، در حالی که هفته گذشته قیمت آن ۴۸۵ الی ۵۰۰ یورو بوده است. همچنین ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم داخلی در جنوب اروپا در طول هفته ۴۷۰-۴۹۰ یورو برای هر تن بوده.

گزارش شده تولید کنندگان ایتالیایی مواد را با قیمت ۴۷۰-۴۸۵ یورو برای هر تن ایکس ارائه می‌دهند، در حالی که قیمت‌ها در اسپانیا ۴۸۰-۴۹۰ یورو برای هر تن شنیده شد.

منابع بازار می‌گویند تقاضا برای ورق گرم در اروپا همچنان کم است و بعید است که وضعیت به‌طور قابل توجهی تغییر کندیکی از معامله‌گران ایتالیایی نیز گفت: «زمانی که قیمت ها در ماه مه به پایین ترین حد خود رسید، خریداران جنوبی بسیاری ازورق‌ها را خریداری کردند. بنابراین در حال حاضر نیازی به حجم قابل توجهی ندارند.»

در اروپای شمالی، برخی از خریداران بیشتر علاقه‌مند به انجام معاملات جدید به دلیل افزایش انباری خود هستند، اما انتظار نمی‌رود که به افزایش قیمت منجر شود. به گفته منابع آگاه، گرچه قیمت‌ها بعید به نظر می‌رسد افزایش یابد، قیمت داخلی ورق گرم تحت تاثیر کاهش عرضه، پس از اعلام کاهش تولید قرار گرفته است.

تقاضای ضعیف باعث کاهش قیمت داخلی در منطقه در اوایل سال جاری شد، که منجر شد کارخانه ArcelorMittal دو دوره کاهش تولید را برای ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا آغاز کنددر اواخر ماه می، فولادسازی گفت که قصد کاهش تولید اولیه فولاد را در تاسیسات دانکرک، فرانسه و همچنین در Eisenhüttenstadt Bremen و در آلمان دارد.

این موضوع به دنبال تصمیم فولاد ساز در اوایل ماه می برای کاهش تولید در کارخانه تولید فولاد در لهستان، کاهش تولید در اسپانیا و تنظیم حمل‌ونقل از ArcelorMittal ایتالیا، که به میزان ۳ میلیون تن در سال پدید آمده است.

***قیمت واردات

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم داخلی در جنوب اروپا در قیمت ۴۷۰ تا ۴۹۰ یورو برای هر تن بدون تغییر بود. کارخانه‌های ترکیه ورق گرم را به ایتالیا با قیمت ۴۷۰ تا ۴۷۷ یورو در هر تن CFR ارائه دادند، در حالی که مواد از مصر با قیمت ۴۷۵ یورو در دسترس بوداگر چه، پیشنهادات از هند، کره جنوبی و تایوان در حدود ۴۸۰-۴۹۰ یورو به ازای هر تن شنیده شده است.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی به اروپای شمالی در طول هفته در قیمت ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار برای هر تن CFR ثابت بود. تقاضا برای مواد وارداتی به دلیل موجودی بالا، هزینه‌های حمل‌ونقل، کم شده است و تردید در مورد بررسی اقدامات حفاظتی وجود دارد.

فولادسازان اروپایی از سیاست‌گذاران منطقه درخواست کرده‌اند تا اقدامات فوری را برای تقویت طرح حفاظتی صنعت فولاد که از اول ژوئن آغاز شده است، بکار گیرندمکانیسم حفاظتی کنونی، میزان سهمیه‌های بدون تعرفه را برای هر نوع محصول ۵ درصد در هر سال افزایش می‌دهد. فولادسازان اروپایی خواستار اجرای سهمیه سه ماهه کشور برای واردات ورق گرم شدند. اتحادیه اروپا(EC)   تنها در ماه فوریه مقررات حفاظتی قطعی اعمال کرد و اشاره کرد که تقریبا ۶۰ درصد از واردات توسط اقدامات ضد دامپینگ تحت پوشش قرار گرفته است.

اگرچه منابع بازار ادعا می‌کردند خیلی زود است که تصمیم بگیریم که EC چه چیزی را تصویب می‌کند، اما بیشتر احتمال دارد که بخش ورق گرم را هدف قرار دهد. موضوعی که می تواند منجر به کاهش حجم واردات شود.

***قیمت صادرات

منابع بازار می‌گویند کارخانه‌های اروپایی به دلیل کم بودن تقاضای داخلی، بیشتر به صادرات متکی هستندکارخانه‌های اروپایی ورق گرم را با قیمت ۵۰۰-۵۰۵ دلار برای هر تن CFR پیشنهاد دادند، در حالی که معاملات ۵ تا ۱۰ دلار کمتر از قیمت پیشنهادی صورت می‌گرفت.

منبع: متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.