دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹ 16 ذو القعدة 1441 Monday, 6 July , 2020 ساعت ×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/artanpre/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • فوری

  نماینده خمینی شهر در مجلس: این راهی که مجلس در پیش گرفته به جایی نمی‌رسد، 🔹 دیگر روی نگاه کردن به چهره مردم را نداریم 🔹 گوش دادن به حرف‌های وزرا بی‌فایده است استیضاح رئیس‌جمهور را کلید بزنید. تشنج در صحن علنی مجلس هنگام سخنرانی وزیر امور خارجه 🔹ظریف: من هیچگاه مسائل داخلی را به خارج نبردم 🔹هرچه من گفتم، رهبر انقلاب شنیدند، اگر دروغ گفتم ایشان شنیدند، گفتند ظریف صادق است، اگر راست گفتم ایشان شنیدند و گفتند شجاع است «سیروس گرجستانی» بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. روحانی: 🔹کاه را کوه کردن در مشکلات کشور هنر نیست؛ در طرف خودشان نیز کوه را کاه کردن اخلاقی نیست 🔹گفتمان ما از ابتدا در داخل اعتدال و در خارج از ایران تعامل بوده 🔹افراط و تندروی را نمی‌پسندیم؛ می‌دانیم به ضرر کشور خواهد بود صدور دستور بازداشت ۴ نفر در پی انفجار در کلینیک درمانی سینا 🔹یک نفر بازداشت شد؛ بازداشت سه نفر دیگر در دستور کار پلیس 🔹 روحانی: دستگاه‌های ذی‌ربط هر چه سریع‌تر علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر را مشخص کنند

  پرداخت ۲۶۰ میلیارد ریال به زیربناهای معادن در سال ۹۵ بی‌سابقه بود

  شناسه : 1707 ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱

  مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی خبر داد: بودجه اختصاص یافته از محل منابع داخلی ایمیدرو برای زیربناهای معادن در سال گذشته(1395) بی سابقه بود

  پ
  پ

  به گزارش گروه اقتصادی آنا از روابط عمومی ایمیدرو، رامین بهمنی مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن با اعلام این خبر گفت: در سال ۹۵، این سازمان از محل منابع داخلی خود ۲۶۰ میلیارد ریال برای اجرای طرهای زیربنایی معادن پرداخت کرد که اختصاص چنین رقمی طی ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
  بهمنی درباره ماموریت طرح زیربناها گفت: ماموریت اصلی این طرح ایجاد زیربناها برای معادن و صنایع معدنی کشور و با اهداف ایجاد زمینه سرمایه‌گذاری برای بخش‌‌خصوصی با توجه به زیرساخت‌های ایجاد شده، اشتغال‌زایی در مناطق محروم کشور، کاهش قیمت‌تمام شده و ایجاد ارزش‌افزوده، ایجاد زمینه‌های بهره‌برداری از ظرفیت‌های کشور در راستای تحقق اقتصادمقاومتی، توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در مناطق محروم کشور است.
  وی با بیان اینکه طرح ایجاد زیربناهای لازم از سال ۸۴ آغاز شد افزوده: از سال ۸۴ تا سال ۹۵ حدود ۲۰۴۰ میلیارد ریال تعهد در قالب پروژه های ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های معدن و صنایع معدنی و به تعداد ۲۶۶ قرارداد (پیمانکاری، نظارت، مشاوره و آزمایشگاه) تعریف شده که ۳۰ درصد مبلغ ریالی آن با تعداد۲۰۰ قرارداد (۶۵۰ میلیارد ریال) طی سال ۸۴ تا پایان ۹۱ تعریف و ۷۰ درصد مبلغ ریالی آن با تعداد ۶۶ قرارداد (۱۳۵۰ میلیارد ریال) از سال ۹۲ تا ۹۵ تعریف شده است؛ به‌طورکلی تا کنون از ۷۴ پروژه اجرایی(راهسازی و برق رسانی) تعریف شده، ۴۱ پروژه راهسازی و ۱۸ پروژه برق رسانی در استان های مختلف کشور به اتمام رسیده و ۱۵ پروژه اجرایی در ۱۰ استان کشور در دست انجام است.
  مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی تصریح کرد: طرح تکمیل راه دسترسی به معادن خاک‌نسوز شورجستان در استان فارس و راه دسترسی به معادن مهاباد در استان آذربایجان غربی در اردیبهشت ۹۶ به بهره‌برداری رسیدند و همچنین راه دسترسی به معادن الیگودرز در استان لرستان و راه دسترسی به معدن طزره در استان سمنان و احداث باند دوم محور خواف سلامی در استان خراسان رضوی در نوبت بهره‌برداری قرار دارند.
  مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن گفت: پیشرفت فیزیکی تجمعی پروژه‌هایی اجرایی در دست انجام تا پایان سال ۹۵ حدود ۶۶ درصد بدست آمده که با توجه به محدودیت‌های شدید اعتباری قابل توجه است.
  وی همچنین پیش بینی کرد که پروژه های باقی مانده در صورت تامین اعتبار لازم تا نیمه اول سال ۹۷ به اتمام می رسند.
  این مجری طرح زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی، ایجاد زیرساخت برای معادن کشور را یک چرخه توصیف کرد و گفت: چنانچه به صورت چرخه این هدف را پیگیری کنیم می توان معادن جدیدی که وارد عرصه تولید می شوند را هم دارای زیرساخت های لازم کرد.
  بهمنی با تاکید بر اینکه بسیاری از جاده‌های دسترسی به معادن به عنوان جاده روستایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد ادامه داد: با توجه به اینکه روستاها در مسیرهای دسترسی به معادن قرار دارند، بسیاری از جاده های دسترسی به معادن مشترک روستا و معادن میباشند که سبب تسهیل تردد روستائیان هم می‌گردد.
  مشارکت ۱۱۴ شرکت خصوصی
  وی افزود: رویکرد درون‌زایی اقتصاد مقاومتی که تاکید بر بکارگیری تمام ظرفیت‌های کشور است در طرح زیربناها محقق شده به‌طوریکه طی مدتی که طرح ایجاد زیربناها مشغول به فعالیت شده‌اند،‌ 114 شرکت خصوصی دارای گرید در سراسر کشور به کارگیری شدند که اکثر آن ها بومی هستند.
  بهمنی درباره استراتژی های سال ۹۶ اظهارکرد: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام و در دست انجام،‌ تعریف ۱۰ طرح جدید و تهیه برنامه ۴ ساله از جمله استراتژی‌های سال پیش رو است با این توضیح که حدود ۸۰درصد برنامه ۴ ساله آماده شده که در ماه‌های آتی پس از رایزنی با ایمیدرو،‌ وزارت صنعت معدن و تجارت و همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهایی خواهد شد.
  اولویت های جدید
  وی تصریح کرد: اولویت اجرای طرح‌های جدید را بر اساس ارزش افزوده معادن تعریف کرده ایم به طوری که معادن فلزی، سنگ ساختمانی،‌ معادن غیرفلزی و نیز مصالح ساختمانی با توجه به ارزش افزوده به ترتیب در اولویت ایجاد زیرساخت قرار گرفته‌اند. طی یک دهه اخیر سهم نوع معادنی که در طرح زیربناها برای آنها زیرساخت ایجاد شده است شامل معادن مصالح ساختمانی ۶۲ درصد، معادن غیرفلزی ۲۳ درصد و معادن فلزی ۱۵ درصد است.
  بهمنی یادآور شد: حدود ۵ درصد معادن کشور فلزی هستند اما ۸۰حدود درصد ارزش افزوده در بخش معدن مربوط به این معادن است.
  طرح جامع نیاز داریم
  مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی در عین حال تاکید کرد: طرح زیربناهای معادن جهت داشتن نقشه راه نیاز به طرح جامع زیرساخت‌های مورد نیاز بخش معدن و صنایع معدنی کشور دارد تا بتوان بر اساس آن با تهیه برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت بستر را برای توسعه معادن مهیا کنیم. با ایجاد زیرساخت برای معادن کشور، بخش معدن نقشی قابل توجهی در اقتصاد مقاومتی و کاهش نیاز به درآمدهای نفتی ایفا خواهد کرد.
  خبرگزاری آنا
  همایون میراباد

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  این خبرها را نیز از دست ندهید

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.