شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ 21 ذو القعدة 1441 Saturday, 11 July , 2020 ساعت ×

پیش بینی جهانی قیمت فولاد بر اساس تقاضا در سال ۲۰۱۹

شناسه : 16401 ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۸:۴۴

پیش بینی قیمت فولادبعنوان یک کالای جهانی بسیار سخت و پیچیده است و تنش های تجاری بین چین و آمریکا بیش از همه بر عدم قطعیت این پیش بینی می افزایدبه اعتقاد کارشناسان بین المللی هنوز قیمت فولاد نسبت به سال های گذشته در سطح پایینی قرار دارد.

پ
پ

*** تغییرات حجم تقاضای جهانی در طی یکسال

پیش بینی  بعنوان یک کالای جهانی بسیار سخت و پیچیده است و تنش های تجاری بین چین و آمریکا بیش از همه بر عدم قطعیت این پیش بینی می افزاید.

و اما پیش بینی بر مبنای تقاضا جهانی: پیش بینی تقاضای فولاد جهانی در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد، میزان تقاضای فولاد در کل جهان افزایشخواهد یافت. بیشترین حجم تقاضا در سال ۲۰۱۸ نتیجه بازگشت اعتماد و سرمایه گذاری در بخش های اقتصادهای نوظهور بود و ادامه این پروژه ها در تعامل و تقابل با سیاست های تجاری جهانی است که می تواند بر تقاضای فولاد در چین اثر منفی بگذارد.

*** تقاضای جهانی فولاد 

چین موظف به رعایت قوانین زیست محیطی است و این موضوع بر تقاضای فولاد چین تاثیر می گذارد از سوی دیگر بی ثباتی ارزش دلار و کاهش رشد اقتصادی جهانی، همگی تقاضای جهانی فولاد را به خطر می اندازد. اگر تنش های تجاری امریکا ادامه یابد پیش بینی ما افزایش تدریجی قیمت هاست و اگر توافقات بین چین و امریکا به ثبات برسد، ثبات بیشتری در قیمت ها خواهیم داشت. با کاهش تولید فولاد چین و کاهش صادرات فولاد قیمت ها در سایر نقاط در رقابت بالاتری قرار می گیرد و قیمت ها افزایش می یابد.

*** پیش بینی جهانی

به اعتقاد کارشناسان بین المللی هنوز نسبت به سال های گذشته در سطح پایینی قرار دارد. اما شاید با خودتان فکر کنید در ایران قیمت ها بی سابقه است و در بالاترین سطوح خود قرار دارند، درست فکر میکنید اما علت آن دقیقا کاهشارزش پول ملی کشورمان در برابر دلار است. که از سال گذشته تا کنون این کاهش ارزش ریال تا ۵ برابر هم دیده شد و هم اکنون نیز تا ۴ برابر ارزش دلار نسبت به سال گذشته خود قرار داریم. بنابراین قیمت ها در ایران نسبت به سال گذشته بالاتر دیده می شود. و انتظار افزایش قیمت های بیشتر وجود دارد مگر اینکه ارزش ریال در برابر دلار نسبت به سال ۹۷  به قدری بالا رود که افزایش قیمت جهانی را جبران کند و قیمت ها به طور کلی پایین تر بیاید

آهن اینفو

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.