شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ 21 ذو القعدة 1441 Saturday, 11 July , 2020 ساعت ×

پیش بینی کاهش قیمت قراضه در عرصه جهانی

شناسه : 21277 ۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

قیمت جهانی قراضه در طی هفته گذشته کاهش یافت، با توجه به اینکه گسترش ویروس کرونا بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

پ
پ

***

پس از ورود محموله کانادایی، قیمت ها در بزرگترین بازار واردات قراضه جهان با افت شدیدی روبرو شد.

یک کارخانه فولاد در منطقه مارمارا یک محموله کانادایی را شامل ۱۸،۰۰۰ تن قراضه ۱&2 (90:10) ، ۲۰،۰۰۰ تن قراضه خرد شده و ۱۲،۰۰۰ تن قراضه با قیمت متوسط ​​۲۵۵ دلار در هر تن سی اف آر رزرو کرد.

این فروش منجر به کاهش ۲۳.۹۰ دلاری شاخص روزانه قراضه شد. بعد از محموله کانادا هیچ رزرو دیگری صورت نگرفته است.

یک تاجر ترک گفت:” سقوط قیمت قراضه باعث کاهش قیمت محصولات نهایی فولاد خواهد شد.”

وی افزود:” من قبل از یافتن درمان یا واکسن برای این ویروس انتظار بهبودی تقاضای فولاد ندارم. همه متمرکز بر سلامتی هستند، نه سود. “

شاخص روزانه HMS 1 & 2 (80:20) اروپای شمالی ۲۴۱.۶۳ دلار در هر تن بود، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۲۶۵.۵۳ دلار بوده است.

همچنین شاخص روزانه قراضه HMS 1 & 2 (80:20) ایالات متحده ۲۴۹.۰۷ دلار در هر تن بود، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۲۷۲.۹۷ دلار بوده است.

***ایالات متحده آمریکا

فعالان بازار گفتند که بازار صادرات قراضه ایالات متحده در هفته های آتی با فشار منفی بیشتری روبرو است.

اسکله های شرق طرحی را برای کاهش بیشتر قیمت های خرید بارها شروع کرده اند، در حالی که اسکله های غرب ساحل به دلیل متوقف کردن جریان های ورودی در برخی مناطق، کمبود مواد دارند.

بازار غرب در بین سخت ترین ضربه های کرونا ویروس قرار داشته است و سانفرانسیسکو قوانین سرپناهی را برای کاهش سرعت گسترش ویروس اجرا کرده است. به گفته یک منبع هر دو منطقه می توانند جریان ورودی را متوقف کنند.

جریان در منطقه لس آنجلس نیز متوقف می شود. یک منبع صادراتی ساحل غربی گفت:” جریان قراضه در اینجا کاملاً متوقف خواهد شد.”

شاخص صادراتی قراضه HMS 1 & 2 (80:20) نیویورک به اندازه ۳ دلار کاهش یافت و به ۲۵۱ دلار در هر تن رسید، در حالیکه قراضه بریده شده به اندازه ۳ دلار کاهش یافت و به ۲۵۶ دلار در هر تن رسید.

***ویتنام

تقاضا برای قراضه ویتنامی هفته گذشته در میان انتظارات کاهش قیمت در کوتاه مدت، کم بود.

ضایعات ژاپنی گزینه ارزان قیمت برای خریداران ویتنامی است. هفته گذشته پس از ارائه پیشنهادهایی برای محموله های ایالات متحده به قیمت ۲۶۳ دلار در هر تن ویتنام، گسترش بین پیشنهادات سواحل غربی آمریکا و ژاپن به ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن کاهش یافت.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای محموله های HMS 1&2 (80:20) ویتنام ۲۶۰ دلار در هر تن بود، که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

خریداران با قیمت ۲۴۵-۲۵۰ دلار در هر تن مناقصه می کردند، اما منابع بازار گفتند که این پیشنهادات عملی نیست. آنها گفتند که کمترین قیمتی که فروشندگان مایل به در نظر گرفتن آن هستند ۲۶۰ دلار در هر تن ویتنام بود.

***تایوان

خریداران تایوانی هفته گذشته تصمیم گرفتند مقادیر محدودی قراضه را خریداری کنند، زیرا آنها همچنین انتظار دارند که قیمت ها در هفته های آینده کاهش یابد.

ارزیابی صورت گرفته برای قراضه HMS 1 & 2 (80:20) وارداتی ایالات متحده ۲۱۷-۲۱۸ دلار در هر تن بود، که به اندازه ۱۱ تا ۱۲ دلار کاهش یافته است.

معاملات با قیمت ۲۲۰ دلار در هر تن سی اف آر گزارش شد، پیش از این که مذاکرات روز پنجشنبه به ۲۱۷-۲۱۸ دلار در هر تن برسد.

یک خریدار بزرگ هفته گذشته ۲،۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تن محموله کانتینری خریداری کرد. این امر بخاطر بدبینی نسبت به جهت گیری قیمت ها، در خریدهای بزرگ متوقف شد.

***

قیمت های قراضه کانتینری فروخته شده به پس از تغییر نرخ ارز، واردات را غیرقابل برگشت می کند.

ارزیابی صورت گرفته برای قراضه بریده شده وارداتی ۲۹۱ دلار در هر تن بود، که به اندازه ۶.۵۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

یک تاجر در گفت:” این تجارت کاملاً واقعی نبود. روپیه کاهش یافته است، که قیمت واردات را غیرقابل توصیف می کند. من همچنین می دانم که نرخ حمل و نقل از اول آوریل افزایش می یابد. “

روپیه در این ماه همچنان ارزش خود در برابر دلار را از دست داده است. در ۲۰ مارس ۷۵.۳۴ روپیه معادل ۱ دلار بود، در حالیکه در ۱۳ مارس، ۷۴.۳۱ روپیه ارزشی معادل ۱ دلار داشت.

روپیه ضعیف باعث می شود واردات داخل کشور گرانتر شود. علاوه بر این، بسیاری دوست داشتند رزرو خود را در ۳۱ مارس انجام دهند. به نظر نمی رسد که خرید و فروش تا شروع آوریل از سر گرفته شود.

منبع: متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.