شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹ 19 ذو الحجة 1441 Saturday, 8 August , 2020 ساعت ×

چدن CIS: بازار آرام به دلیل عدم اطمینان در مورد قراضه

شناسه : 16951 ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۴:۵۰

ارزیابی قیمت Fastmarket از چدن منگنز بالا به ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار در تن فوب دریای سیاه رسید که دامنه آن در مقایسه با قیمت ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلاری در هفته گذشته محدود تر شده است. براساس گفته یک تاجر در حال حاضر تامین کنندگان اوکراینی و روسی در تعطیلات به سر می برند بنابراین […]

پ
پ

ارزیابی قیمت Fastmarket از منگنز بالا به ۳۳۵ تا ۳۴۰ دلار در تن فوب دریای سیاه رسید که دامنه آن در مقایسه با قیمت ۳۳۰ تا ۳۴۰ دلاری در هفته گذشته محدود تر شده است.

براساس گفته یک تاجر در حال حاضر تامین کنندگان اوکراینی و روسی در تعطیلات به سر می برند بنابراین سکوت در بازار طبیعی است.

پیشنهاد های ارائه شده به همه مقصد ها شامل ترکیه، ایتالیا، و ایالات متحده در ۳۶۵ تا ۳۷۰ دلار در تن cfr که معادل ۳۴۰ تا ۳۵۰ دلار در تن فوب دریای سیاه است، ثابت بود.

همزمان خریداران نیز در انتظار مشخص شدن قیمت مخصوصا در ایالات متحده هستند. معمولا قیمت ها در این بازار در ۱۰ روز اول ماه مشخص می شوند.

 

***کاهش دسترسی در بازار از افت قیمت ها جلوگیری می کند

قیمت قابل قبول برای فولادسازان امریکا ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار در تن cfr بود. اما به گفته منابع به علت کاهش دسترسی ایجاد شده در بازار بعید است که تامین کنندگان CIS قیمت های خود را کاهش دهند. آن ها تخمین می زنند که خرید و فروش در قیمت ۳۵۵ دلار در تن cfr می تواند انجام شود.

در اوایل هفته یک محموله به وزن ۶۰ هزار تن از مواد روسی با قیمت ۳۶۵ دلار در تن cfr به ایالات متحده فروخته شد. میتوان حدس زد که این محموله به کارخانه های ریخته گری که تاثیر کمتری از سقوط قیمت و ورق گرم دیده اند، فروخته شده باشد.

به طور معمول تامین کنندگان روسی محموله هایی به وزن بیش از ۵۰ هزار تن را از دریای بالتیک و با هزینه حمل ۱۵ دلار در تن به ایالات متحده می فروشند.

این قرار داد به علت حجم بالای آن در ارزیابی Fastmarket وارد نشده است زیرا به طور معمول Fastmarket محموله هایی به وزن ۵ تا ۲۰ هزار تن را در ارزیابی خود وارد می کند.

ارزیابی قیمت با منگنز پایین صادراتی CIS در ۳۶۵ نا ۳۷۰ دلار در تن دریای بالتیک قرار داشت که در مقایسه با قیمت ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلاری در هفته گذشته افت داشته است.

 

***کاهش قیمت ، فشار بر روی را افزایش داده است

یک تاجر گفت “گرچه اصلی ترین مشتری های ما، کارخانه های ریخته گری است اما کاهش قیمت برای انها نیز مشخصه ی مهمی است. بعلاوه کارخانه های ریخته گری با کاهش تولید خود تقاضا را کم می کنند که منجر به فشار بر می شود”.

شاخص روزانه HMS 1&2 (80:20) آمریکا به ۳۰۲.۶۵ دلار در تن رسید که از قیمت ۳۱۲.۳۴ دلار در تن در ۲۵ آوریل کاهش یافته است.

همزمان ارزیابی قیمت چدن منگنز بالا وارداتی به ایتالیا بدون تغییر در ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار ثابت بود که تعطیلات موجب کاهش فعالیت در بازار شده بود.

متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.