پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹ 19 ذو القعدة 1441 Thursday, 9 July , 2020 ساعت ×

کاهش تقاضا در بازار واردات اسلب آسیا

شناسه : 1713 ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹

ناشی از کاهش فصلی در بازار، قیمت وارداتی اسلب در آسیا به زیر 400 دلار بر تن سی اف آر رسید. همچنین رقابت بین تولیدکنندگان اصلی اسلب و نوسانات قیمت فولاد تخت چین از دیگر عواملی اند که بازار را تحت تاثیر قرار داده اند.

پ
پ

طبق بررسی ها در هفته گذشته قیمت وارداتی اسلب در جنوب شرق و غرب آسیا ۳۹۵ تا ۴۰۵ دلار بر تن سی اف آر بود که نسبت به هفته پیش ۵ دلار بر تن کاهش یافت.

اندونزی

به گفته منابع یک نورد کننده مجدد اسلب برنده یک مزایده تهیه مواد در اندونزی شد. وی موظف شد ۲۰۰۰۰ تن محصولات نیمه نهایی فولاد را در آگوست/سپتامبر با قیمت ۴۰۰ دلار بر تن تحویل دهد.

اینکه خریدار فقط به دنبال ۲۰۰۰۰ تن اسلب است قیمت پیشنهادی برزیل و کشورهای مشترک المنافع (CIS) را تحت تاثیر قرار داد زیرا قیمت باربری ۲۰۰۰۰ تن حدود ۱۰ دلار بر تن است درحالی که قیمت باربری ۴۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ تن حدود ۵ دلار بر تن است.

قیمت پیشنهادی برزیل ۴۰۵ تا ۴۱۵ دلار بر تن سی اف آر است. شنیده شد قیمت پیشنهادی یکی از تامین کنندگان CIS زیر ۴۰۰ دلار بر تن سی اف آر است.

یکی از منابع در جاکارتا عنوان کرد ((خریداران به دنبال قیمت ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار بر تن س اف آر هستند)).

تایلند

بازار واردات اسلب در تایلند(به خصوص واردات از ایران) کند باقی مانده است. به گفته یکی از منابع قیمت داخلی کویل نورد گرم تحت فشار تقاضای کم و قیمت کم اسلب وارداتی ایران است.

قسمت زیادی از اسلب موجود در کشور مربوط به محموله ۴۰۰۰۰ تنی از ایران است که به علت مشکل بین وارد کننده و بیمه کننده از ماه مارس باقی مانده است. مشکل در یک دادگاه تایلندی حل خواهد شد.

شنیده شد اخیرا یک محموله ۵۰۰۰۰ تنی دیگر توسط خریداران تایلندی لغو شده است.

قیمت پیشنهادی محموله به سایر کشورهای دیگر جنوب شرق آسیا زیر ۴۰۰ دلار بر تن سی اف آر است.

تایوان

در تایوان قیمت پیشنهادی از روسیه ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار بر تن سی اف آر است هرچند قیمت دلخواه خریداران ۳۸۰ دلار بر تن سی اف آر می باشد.

قیمت صادراتی کویل نورد گرم تایوان به ویتنام حدود ۴۶۵ دلار بر تن سی اف آر بوده که معادل ۴۵۰ دلار بر تن فوب یا کمتر می باشد.

نورد کنندگان مجدد به دنبال اختلاف قیمت ۷۰ تا ۸۰ دلار بر تنی بین قیمت خرید اسلب و قیمت فروش خود هستند تا سود دهی داشته باشند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.