پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹ 19 ذو القعدة 1441 Thursday, 9 July , 2020 ساعت ×

کاهش دسترسی موجب افزایش قیمت فولاد تخت CIS شد

شناسه : 18239 ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۴:۲۷

قیمت ورق گرم و سرد صادراتی از کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) با توجه به کاهش دسترسی ایجاد شده در بازار روند صعودی پیدا کرد.

پ
پ

 ۸ ژوئیه، ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت صادراتی از CIS، به ۴۸۰ تا ۴۹۵ دلار در تن رسید که افزایش ۱۰ دلاری را در مقایسه با هفته گذشته تجربه کرده است. تنها صادر کننده ی فولاد تخت اوکراین، Metinvest، به دلیل کاهش دسترسی به مواد، خارج از بازار قرار دارد.

یک منبع در داخل شرکت می‌گوید: «در حال حاضر ما عرضه نمی کنیم زیرا کاهش تولید قابل توجهی در ژوئیه-آگوست خواهیم داشت. ما قبل از پیشنهاد برای مواد سپتامبر منتظر روند بازار خواهیم بود.»

این شرکت در ۵ ژوئیه اعلام کرد که به دلیل تعمیرات در واحد Ilyich Iron & Steel Works in Mariupol کاهش تولیدی معادل با ۱۵۰ هزار تن خواهد داشت. پیشنهادات برای روسیه در محدوده ی ۴۹۰-۵۰۵ دلار در تن فوب دریای سیاه قرار داشت.

یک بازرگان مدعی شد: «کارخانه ها برای فروش تولیدات ماه آگوست هست که در بازار هستند بنابراین آنها زمان لازم برای آزمایش قیمت های بالاتر را دارند.» پیشنهاد قیمت ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلاری برای هر تن به‌نظر منطقی می رسد اگر قیمت های محلی در ترکیه را که در حال افزایش است در نظر بگیریم، این را تاجر دیگری می‌گوید.

 

***افزایش قیمت مواد خام موجب بالا رفتن قیمت محصولات پایانی شده است

ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت داخلی در ترکیه که یکی از بازارهای کلیدی برای صادرات CIS است، به ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار در تن رسید در حالی که هفته قبل این قیمت در ۵۰۰-۵۱۰ دلار قرار داشت.

دلیل عمده این افزایش قیمت، بالا رفتن ارزش مواد اولیه بود. منبع دیگری قیمت قابل قبول بازار را برای روسی کمتر از ۴۷۵-۴۸۰ دلار در تن می دانست زیرا تقاضا در ترکیه همچنان پایین است. یک بازرگان گفت که اوکراینی به قیمت ۴۸۵ دلار در تن پیشنهاد می‌شود. اما منبع دیگری افزود که تامین کنندگان اوکراینی، تنها به تعداد کمی از مشتری‌ها قیمت ارائه می‌دهند زیرا ظرفیت تولید آنها به دلیل تعمیرات در کارخانه محدود شده است.

ارزیابی هفتگی قیمت صفحات سنگین ۱۰-۵۰ mm صادراتی از CIS در ۵۷۰ تا ۶۰۰ دلار در تن قرار داشت که این محدوده نسبت به هفته گذشته ۵ دلار گسترده تر شده است.  روسی با قیمت ۶۱۰ دلار در تن پیشنهاد می‌شد با وجود آن که کارخانه ها اعلام کردند که برای کاهش قیمت ها در زمان معاملات آماده هستند. همزمان قیمت قابل قبول بازار برای این محصول ۵۹۵ تا ۶۰۰ دلار در تن تخمین زده می شود.

آخرین پیشنهاد برای اوکراینی با قیمت ۵۷۰ دلار در تن شنیده شد.

منبع: متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.