چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹ 6 صفر 1442 Wednesday, 23 September , 2020 ساعت ×

کاهش قیمت جهانی قراضه با توجه به کاهش تقاضا در هفته گذشته

شناسه : 16698 ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳

قیمت قراضه آهنی این هفته به دلیل کاهش تقاضا از جانب کارخانه های فولاد، کاهش یافت. کاهش قیمت در بازار انتظار می رود ادامه داشته باشد.

پ
پ

 

*** واردات ترکیه

قیمت قراضه ترکیه در طول هفته با توجه به کاهش تقاضای کارخانجات فولاد کشور، کاهش یافت. این کارخانجات با تقاضای کم برای محصولات فولادی مواجه شدند و به دنبال محصولات با قیمت کم هستند.

شاخص روزانه برای قراضه HMS 1&2 (80:20) شمال اروپا ۳۰۳.۴۱ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در حالیکه در ۸ آوریل قیمت آن ۳۰۷ دلار بوده است. همچنین شاخص روزانه قراضه HMS 1 & 2 (80:20) آمریکا در روز ۱۲ آوریل ۳۰۷.۴۸ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، و در ۸ آوریل ۳۱۱.۰۷ دلار بوده است.

در دو هفته گذشته دو قرارداد شنیده شد. یک کارخانه فولاد در منطقه مرمره محموله بریتانیا را در تاریخ ۹ آوریل که شامل ۲۵۰۰۰ تن قراضه HMS 1&2 (80:20) با قیمت ۳۰۸ دلار برای هر تن سی اف آر بود، خریداری کرد. تولید کننده دیگری در منطقه مرمره، محموله ایالات متحده که شامل ۳۲ هزار تن قراضه HMS 1&2 (80:20) با قیمت ۳۰۶ دلار و ۶۰۰۰ تن قراضه بریده شده با قیمت ۳۱۱ دلار به ازای هر تن بود، رزرو کرد.

سهامداران بازار در کنفرانس Irepas 80 انجمن بین المللی سازندگان و صادرکنندگان میلگرد در بارسلونا در مورد روند صعود قیمت ها بدبین بودند و انتظار داشتند که قیمت ها بیشتر کاهش یابد.

*** صادرات ایالات متحده

بازار صادرات ضایعات ایالات متحده در حال کاهش است و قیمت ها در سواحل شرقی و غربی کاهش می یابد.

منابع بازار در ایالات متحده انتظار دارند که قیمت ها در ۶۰ روز آینده به کاهش ادامه دهد، به خصوص اگر یک کاهش فصلی در ایالات متحده موجب افزایش عرضه ضایعات شود.

قیمت قراضه کانتینری در سواحل شرقی با قیمت ۲۹۵ دلار در هر تن فاس ثابت بوده است، که هیچ نشانه ای از بهبود وجود نداشت. همچنین قیمت قراضه کانتینری در ساحل غربی با ۲۷۰ دلار در هر تن فرایند ثابت بود. خریداران تایوانی پیشنهادات فروشندگان ژاپنی را برای اطمینان از اینکه فروشندگان آمریکایی پیشنهادات خود را افزایش نمی دهند، افزایش دادند.

ترکیه یک محموله قراضه HMS 1&2 (80:20) را با قیمت پایه ۳۰۶ دلار برای هر تن خریداری کرد، که ۱۹ دلار در هر تن کاهش نسبت به آخرین معامله داشته است. و دو فروشنده در ساحل غربی در اواخر هفته گذشته یک محموله HMS 1 & 2 (80:20) را به قیمت ۳۳۳ دلار در هر تن سی اف آر به کره جنوبی فروختند که به میزان ۵ دلار در هر تن کاهش داشته است.

ارزیابی هفتگی برای صادرات قراضه HMS آهنی در ساحل شرقی به ۲۹۰ دلار به ازای هر تن فوب کاهش یافت، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۳۰۸.۲۷ دلار بوده است. همچنین قیمت قراضه بریده شده از ۳۱۴.۴ دلار به ۲۹۵ دلار به ازای هر تن فوب کاهش یافت.

*** ویتنام

بازارضعیف فولاد در ویتنام به کاهش معاملات از جانب کاربران نهایی کمک کرد، که قیمت میگرد و بیلت را در آسیا از نزدیک نظاره گر بودند. لازم به ذکر است که خریداران از خرید مقادیر قابل توجهی از قراضه امتناع کردند و منتظر کاهش بیشتر قیمت ها بودند.

تعاونی بازرگانان قراضه در منطقه صنعتی ژاپن، قیمت پیشنهادی قراضه H2 را به ۲۳۳۰۰ ین به ازای هر تن فاس کاهش داد. در این راستا، ارزیابی برای واردات قراضه HMS 1 & 2 (80:20) فروخته شده به ویتنام در روز ۱۲ آوریل ۳۳۵-۳۴۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود که نسبت به هفته پیش ثابت بود.

قراضه HMS 1&2 (80:20) ایالات متحده با قیمت ۳۳۸ دلار به ازای هر تن سی اف آر عرضه شد، در حالی که قراضه HMS 1&2 (50:50) هنگ کنگ با قیمت ۳۲۸ دلار پیشنهاد شد.

تولید کنندگان ویتنامی با قیمت ۳۲۰ دلار در هر تن سی اف آر برای محموله های بدون توجه به مبدأ و مقدار معامله می کنند.

مذاکرات قیمت برای قراضه کانتینری از جانب ایالات متحده در حدود ۲۹۰ دلار در هر تن سی اف آر بود و حداقل یک معامله در این سطح صورت گرفته است. همچنین پیشنهادهایی برای قراضه کانتینری از ایالات متحده و کارائیب در ابتدای هفته به مبلغ ۳۰۰ تا ۳۰۵ دلار در هر تن سی اف آر از ویتنام شنیده شد، قبل از اینکه به ۲۹۵ دلار در هر تن کاهش یابد.

*** تایوان

تقاضای کم از کارخانجات فولاد تایوانی منجر به کاهش قیمت در این منطقه شد.

ارزیابی برای قراضه وارداتیHMS 1&2 (80:20)  ایالات متحده فروخته شده به تایوان، در روز جمعه ۲۸۰-۲۸۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، که به اندازه ۱۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

کارخانه های تایوانی از ماه مه به دلیل مصرف برق، میزان تولید خود را کاهش می دهند که منجر به کاهش تقاضا برای قراضه می شود. بازار ضعیف داخلی نیز تمایل کارخانه ها را برای خرید کاهش می دهد. یک منبع خریدار در یک کارخانه تایوانی توصیف می کند که وضعیت میلگرد و بخش های دیگر “بسیار بد” است.

در این راستا، پیشنهادات برای قراضه HMS 1&2 (80:20) آمریکایی در ابتدای هفته با قیمت ۲۹۰ دلار برای هر تن سی اف آر شنیده شد. همچنین قراضه HMS 1&2 (50:50) ژاپنی با قیمت ۳۲۵-۳۳۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر پیشنهاد شد.

*** بازار هند

منابع مالی در تاریخ ۱۲ آوریل اعلام کردند که قیمت قراضه وارداتی به هند این هفته کاهش یافت و معاملات در سطوح پایین تر از هفته گذشته صورت گرفته است.

شاخص هفتگی برای واردات قراضه کانتینری به هند ۳۳۱.۳۲ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در حالیکه در ۵ آوریل ۳۳۴.۴۵ دلار بوده است. معاملات برای قراضه بریده شده با قیمت ۳۳۰ و ۳۳۳ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شد، در حالیکه در هفته گذشته با قیمت ۳۳۳ تا ۳۳۵ دلار صورت گرفته بود.

به منظور حفظ موجودی قراضه، خرید یک ضرورت بود، زیرا سهامداران بازار دلیل کمبود تقاضا را کاهش پروژه های ساختمانی جدید می دانستند. اما انتظار می رود که تقاضا پس از ۲۳ مه، پس از پایان انتخابات عمومی، افزایش یابد.

منبع: متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.