دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰ 17 ذو الحجة 1442 Monday, 26 July , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
پ
پ

*** قیمت های داخلی ترکیه

ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم داخلی ترکیه در محدوده ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی بود که در مقایسه با هفته گذشته کمی کاهش داشته است. کارخانجات ترکیه محصولات خود را با قیمت ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی ارائه دادند، اما خریداران قیمت ۵۰۰ دلار برای هر تن از تولیدات قبلی را پیشنهاد دادند. بعید به نظر می رسد که قیمت‌ها بیشتر از این کاهش یابد، زیرا قیمت مواد خام اولیه در حال کاهش است. با این حال، انتظار می‌رود که تقاضا در فصل تابستان در سطح پایینی قرار داشته باشد.

از نیمه دوم ماه می، زمانی که ایالات متحده تعرفه های واردات از ترکیه را از ۵۰ درصد به ۲۵ درصد کاهش داد، قیمت فولاد ترکیه افزایش یافت. شاخص روزانه برای سنگ آهن با خلوص ۶۲ درصد در روز ۲۷ ژوئن با رشد ۰.۳۹ دلاری در هر تن به ۱۱۸.۰۲ دلار در هر تن رسید. ورق سرد در ترکیه با قیمت ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی عرضه شد و حتی معامله ای نیز با قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی نیز شنیده شد. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق سرد داخلی ترکیه در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی بود که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

 

*** قیمت های وارداتی به ترکیه

ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم وارداتی به ترکیه در محدوده ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن CFR بود که به مقدار کمی نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. یکی از فولاد سازان اوکراین ورق گرم خود را با قیمت ۴۸۵ تا ۴۹۰ دلار در هر تن CFR در اختیار خریداران ترکیه قرار داد. پیشنهادات از جانب روس ها در محدوده ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن CFR بود، در حالی که خریداران قیمت ۴۸۰ تا ۴۸۵ دلار در هر تن CFR را پیشنهاد می‌دادند.

ورق سرد نیز از جانب سایر کشورهای CIS با قیمت ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار در هر تن CFR ارائه شد، اما معامله ای در بازار شنیده نشد. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق سرد وارداتی به ترکیه بدون تغییر در محدوده ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار در هر تن CFR بود.

 

*** ورق گرم صادراتی ترکیه

بر اساس ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم صادراتی ترکیه، این محصول با قیمت ۴۹۵ تا ۵۱۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد که در مقایسه با هفته گذشته کاهش یافته است. ورق گرم ترکیه با قیمت ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن فوب صادر شد، اما پیشنهادات مشتریان در محدوده ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار در هر تن فوب بود. در ادامه نتایج مربوط به حذف آنتی دامپینگ ایالات متحده برای ورق گرم ترکیه، صادرات این محصول ممکن است بهبود بیابد.

منبع: متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.