جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹ 20 ذو القعدة 1441 Friday, 10 July , 2020 ساعت ×

کاهش قیمت میلگرد صادراتی چین/افزایش قیمت مفتول

شناسه : 4484 ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹

در هفته گذشته قیمت صادراتی میلگرد چین کاهش یافت اما در بخش مفتول قیمت های صعودی بودند.

پ
پ

طبق بررسی متال بولتن، در هفته منتهی به ۱۲ سپتامبر قیمت میلگرد ۱۶ تا ۳۲ میلی متری کروم دار محموله اکتبر/نوامبر ۵۶۰ تا ۵۷۵ دلار بر تن فوب بود که افت هفتگی ۲ تا ۵ دلار بر تن داشت.
در هفته گذشته تعداد کمی معامله شامل ۲۰۰۰۰ تن میلگرد به قیمت ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار بر تن فوب انجام شد. در بازه همچنین کارخانه های چینی قیمت پیشنهادی خود را به ۵۸۰ تا ۵۹۵ دلار بر تن فوب رساندند.
در ابتدای این هفته به علت نرم شدن بازار داخلی چین، کارخانه ها قیمت پیشنهادی خود را کاهش دادند، هرچند در روز سه شنبه قیمت های داخلی به آرامی شروع به بازگشت کردند.
در روز سه شنبه در شرق چین قیمت میلگرد ۴۰۴۰ تا ۴۰۸ یوان (۶۱۸ تا ۶۲۴ دلار) بر تن بود که کاهش ۷۰ تا ۸۰ یوان بر تنی نسبت به قیمت های هفته قبل داشت.
قیمت پیشنهادی میلگرد کارخانه های اصلی چین در دو روز ابتدایی این هفته ۵۷۵ تا ۵۸۵ دلار بر تن فوب بود که کاهش هفتگی ۵ تا ۱۰ دلار بر تنی داشت. این سبب شد تا خریداران قیمت مناقصات خود را کاهش دهند.
به گفته یک تاجر ((تاجران صادر کننده چینی ممکن است سطح موجودی انبارهای خود را به قیمت ۵۶۵ تا ۵۷۵ دلار بر تن فوب شارژ کنند)). واردکنندگان منتظر اند تا مواد را به قیمت ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار بر تن فوب رزرو کنند که ۱۰ دلار بر تن کمتر از قیمت معاملات هفته پیش است.
طبق بررسی متال بولتن، قیمت مفتول گرید مش کروم دار محموله نوامبر/اکتبر در هفته منتهی به سه شنبه ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار بر تن فوب بود که رشد چشمگیر ۳۰ تا ۴۰ دلار بر تنی داشت.
شاگانگ لیست قیمتی مفتول تحویل اواسط سپتامبر خود را در روز دوشنبه با ۵۰ یوان بر تن افزایش به ۴۳۹۰ یوان بر تن رساند و کارخانه های ژونگتیان و جیانگشو یونگانگ نیز لیست قیمتی خود را با ۱۰۰ یوان بر تن افزایش به ۴۶۵۰ یوان بر تن رساندند. این افزایش قیمت های داخلی سبب شد تا کارخانه ها قیمت های صادراتی خود را به ۶۱۵ دلار بر تن فوب برساندند.
به گفته یک صادر کننده ((کارخانه ها در مورد مفتول خوش بین هستند زیرا اعتقاد دارند که کاهش عرضه در راه است که ناشی از تعلیق فعالیت یک نورد کننده مجدد در تانگشان می باشد)).
در ۱ سپتامبر فعالیت چند کارخانه نورد مجدد در تانگشان توسط دولت به حالت تعلیق در آمد و قرار است تا این کارخانه ها منبع سوخت خود را از زغال سنگ به گاز تغییر دهند. اعمال تغییرات ۲۰ تا ۳۰ روز زمان می برد.
خریداران همچنان مناقضاتی با قیمت پایین تحویل می دهند زیرا معتقد هسند که بازار لحظه ای کشش کافی را ندارد. در روز سه شنبه قیمت مفتول در شرق چین ۴۱۵۰ تا ۴۱۷۰ یوان بر تن بود که افت هفتگی ۷۰ تا ۸۰ یوان بر تن را تجربه نمود.
قیمت مناقصات خریداران خارجی نیز ۶۰۰ دلار بر تن فوب است در حالی که انتظار تاجران ۶۰۵ تا ۶۱۰ دلار بر تن فوب می باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.