سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹ 15 ذو الحجة 1441 Tuesday, 4 August , 2020 ساعت ×

فوری

کاهش قیمت های صادراتی اسلب برزیل با اختلاف منطقه ای

شناسه : 10676 ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

قیمت صادرات اسلب برزیل در هفته جاری با پیشنهادات و معاملات برای مواد برزیل که از بازار آمریکای شمالی دیده می شود، کاهش یافته است.

پ
پ
قیمت صادرات اسلب برزیل در هفته جاری با پیشنهادات و معاملات برای مواد برزیل که از بازار آمریکای شمالی دیده می شود، کاهش یافته است. ارزیابی هفتگی قیمت متال بولتن در روز ۱۳ ژوئیه برای اسلب صادراتی برزیل در محدوده ۵۲۰ تا ۵۹۵ دلار در هر تن فوب بود که در مقایسه با روز ۶ ژوئیه که ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار در هر تن فوب بوده است، کاهش یافته است.
 
بیشترین حجم رزرو شده در این هفته در قیمت های بین ۵۸۵ تا ۵۹۵ دلار در هر تن فوب بود. تولید کنندگان اسلب برزیل عمدتا بر بازار آمریکای شمالی که قیمت ها بالاتر است تمرکز می کنند. اما چندین پیشنهاد و معاملات به اروپا و آسیا در حدود ۵۲۰ دلار در هر تن فوب شنیده می شد و این نیز در ارزیابی متال بولتن قرار داشت. حداقل یک پیشنهاد به آسیا نزدیک به ۵۲۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است، اما تا کنون هیچ معامله ای در این قیمت تایید نشده است.
 
در اروپا، پیشنهادات برای اسلب تقریبا به ۵۵۰ دلار در هر تن سی ف آر نزدیک بود، و برخی از آنها از برزیل عرضه می شد. پس از ارزیابی، اطلاعات در مورد یک معامله حدود ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار در هر تن سی اف آر به اروپا دریافت شد. در ایالات متحده، محصولات برزیلی از مقررات ۲۵ درصدی کشور برای واردات فولاد معاف هستند، اما سهمیه سالانه آن است که برای محصولات نیمه تمام برابر با ۳.۵۰ میلیون تن باشد.
 
اما کارخانجات همچنین به مقادیر کمتری از اسلب ها در سایر مناطق مانند اروپا و آسیا پیشنهاد داده اند تا خود را برای یک سناریویی آماده کنند که در آن سهمیه ایالات متحده کاملا مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت کنندگان در بازار تخمین زده اند که در جریان فعلی فروش، تحویل در اواخر نوامبر یا اوایل ماه دسامبر مجاز نخواهد بود- که به سفارشات در اواخر ماه اوت یا اوایل ماه سپتامبر مربوط می شود.
 
یک منبع می گوید: من هنوز امیدوار هستم که ایالات متحده این سیاست سهمیه را تغییر دهد تا مواد بیشتری وارد شود یا قیمت های سایر محصولات فولادی افزایش یابد. مطمئنا یک شکاف وجود خواهد داشت، و هیچ راهی برای دانستن زمان دقیقی که این حد به دست می آید وجود ندارد. اما دیگر شرکت کنندگان در بازار معتقد بودند که مصرف سهمیه کامل قبل از پایان سال به بازار مربوط نمی شود. معمولا حجم خرید برای تحویل ماه دسامبر کمتر از بقیه سال است. هر گونه تقاضای مواد تحویل ماه دسامبر به راحتی می تواند به ماه بعد، زمانی که سهمیه تمدید شود، مجددا اعطا شود.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.