پنج شنبه, ۱۹ تیر , ۱۳۹۹ 19 ذو القعدة 1441 Thursday, 9 July , 2020 ساعت ×

کاهش متقاضیان خرید و ثبات قیمت فروش داخلی محصولات فولاد تخت در ترکیه

شناسه : 1865 ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸

در هفته گذشته قیمت فروش داخلی محصولات کویل نورد گرم  و سرد در ترکیه بدون تغییر باقی مانده بود ولی میزان متقاضیان خرید کاهش یافته بود.

پ
پ

در هفته گذشته قیمت فروش داخلی محصولات کویل نورد گرم  و سرد در ترکیه بدون تغییر باقی مانده بود ولی میزان متقاضیان خرید کاهش یافته بود.

و به گفته منابع در روز جمعه ۱۶ ژوئن ، علت اصلی برای کاهش میزان متقاضیان خرید ، فصل تعطیلات بوده است  و ” فعالیت خریداران روز به روز کمتر می شود”

فروش داخلی محصولات کویل نورد سرد  و گرم

 ارزیابی هفتگی متال بولتن برای فروش داخلی کویل نورد گرم ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار بر تن EXW  بوده است که در مقایسه با قیمت های پیشین، ۵ دلار بر تن از بیشترین قیمت پیشنهادی ارائه شده در هفته گذشته کاسته شده است. (قیمت پیشنهادی در هفته گذشته ، ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار بر تن بوده است  )

ارزیابی هفتگی متال بولتن برای فروش داخلی محصولات کویل نورد سرد بدون تغییر در مقایسه با هفته گذشته ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار بر تن exw بوده است .

فروش داخلی محصولات کویل گالوانیزه داغ HDG  و کویل گالوانیزه شده و از قبل رنگ شده PPGI

یکی از تولیدکنندگان ،کویل گالوانیزه شده داغ با ضخامت ۰/۵ میلی متر را به قیمت ۷۴۰ دلار بر تن EXW فروخت .

و اخرین قیمت معاملاتی که از سوی دیگر تولییدکنندگان به گوش میرسد،  740 تا ۷۶۰ دلار بر تن EXW می باشد .

در روز جمعه ۱۶ ژوئن ، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای فروش داخلی محصولات کویل گالوانیزه شده داغ در ترکیه ۷۴۰ تا ۷۶۰ دلار بر تن EXW  بوده است که در مقایسه با هقته گذشته تقریبا بدون تغییر بوده است .

و محصولات آهنی از قبل رنگ شده و سپس گالوانیزه شده و کویلهای حاوی پوشش های رنگی با ضخامت ۰/۵  میلی متر با پوشش رنگی ۹۰۰۲ با قیمت ۸۴۰ دلار بر تن EXW از سوی یکی از تولیدکنندگان به فروش رسید.

و در هفته پیش این محصولات با قیمت ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار بر تن EXW فروخته شدند.

 در روز جمعه ۱۶ ژوئن، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای فروش داخلی محصولات PPGI بدون  تغییر نسبت به هفته گذشته ، ۸۳۰ تا ۸۵۰ دلار بر تن EXW بوده است.

 صادرات کویل نورد گرم

در روز جمعه ۱۶ ژوئن، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای صادرات کویل نوردگرم  ترکیه ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن فوب بوده است که در مقایسه با هفته گذشته تقریبا بودن تغییر بوده است.

و به گفته یکی از منابع ترکی ، قیمت پیشنهادی به جنوب اروپا ۴۸۰ تا ۴۸۵ دلار بر تن فوب بوده است .

و به گفته یکی از منابع بازار در کشورهای مستقل مشترک المنافع ، قیمت پیشنهادی در اول هفته از سوی کشور ترکیه به جنوب اروپا ۴۹۲ تا ۴۹۸ دلار بر تن سی اف ار بوده است که هزینه حمل بار از ترکیه به جنوب اروپا را ۲۰ دلار بر تن درنظر گرفته اند که این قیمت پیشنهادی معادل با ۴۷۲ تا ۴۷۸ دلار بر تن فوب می باشد .

واردات کویل نورد سردو گرم

 به گفته فعالان بازار ، هفته گذشته کشورهای اوکراین و روسیه قیمت فروش محصولات کویل نورد سرد و گرم خود به کشور ترکیه را ثابت نگه داشته بودند.

در روز جمعه ۱۶ ژوئن، ارزیابی هفتگی متال بولتن برای واردات کویل نورد گرم و سرد به کشور ترکیه ، بدون تغییر در مقایسه با هفته گذشته به ترتیب ۴۶۰ تا ۴۶۵ و ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار بر تن سی اف ار بوده است .

قیمت های پیشنهادی از سوی کشور اوکراین و روسیه نیز در همین رنج بوده است.

ستاره امیرپور کارشناس ارشد دانشگاه صنعتی شریف 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.