یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹ 22 ذو القعدة 1441 Sunday, 12 July , 2020 ساعت ×

فوری

براساس اعلام بانک مرکزی، سقف کارت به کارت در شبکه بانکی به ۶ میلیون تومان و سقف پرداخت به‌وسیله اپلیکیشن‌های پرداخت، به ۳ میلیون تومان افزایش یافت روزنامه اعتماد: ذوالنور پشت صحنه استیضاح روحانی است. 🔹 شنیده شده که قالیباف برای تعیین تکلیف موضوع سوال از رییس‌جمهوری و احتمالا تهیه طرح استیضاح او درخواست دیداری با رهبری به عنوان عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی را مطرح کرده است روحانی: ناچار به اتخاذ تصمیمات حاد برای بازگرداندن ارز هستیم 🔹افرادی بودند که صادارت را انجام دادند اما پول را برنگرداندند که این رقم ۲۰ میلیارد یورو است. «مرکز فرماندهی عملیات‌ راهبردی نیروهای مسلح» ونزوئلا اعلام کرد که یک هواپیمای متجاوز دارای شماره ثبت آمریکا را سرنگون کرده است رئیس جمهور، در جلسه هیئت دولت: 🔹این اختیار را به وزارت بهداشت دادیم که اگر اصول بهداشتی رعایت نشود آن مکان تعطیل و یا پلمب شود. 🔹مجالس عروسی و عزا هم تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

گزارش جهانی بیلت : ثبات در قیمت ها

شناسه : 4613 ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰

در طول هفته گذشته ، قیمت های بیلت در بازار جهانی تقریبا ثابت بوده است و بعضی مشتریان نیز به پذیرفتن پیشنهادهای بالاتر ادامه داده اند.

پ
پ

اگر چه ، بازار داخلی بیلت چین ، به دلیل کاهش تقاضا برای محصولات تمام فولادی ، نشانه هایی از ضعف را از خود نشان داده است. علاوه بر این کارخانه های ترکیه ای انتظار دارند که قیمت های قراضه کاهش پیدا کند. در این شرایط ، یک حس منفی در برخی بازارها به وجود آمده است.

چین
قیمت های داخلی بیلت در بازار داخلی چین در روز جمعه ۱۵ سپتامبر ، ۳۷۲۰ یووان بر تن (۵۷۷ دلار بر تن ) بوده است که نسبت به هفته گذشته ، ۱۱۰ یووان بر تن کاهش یافته است. بعد از روز جمعه ، قیمت ها ۲۰ یووان بر تن دیگر کاهش یافت و به ۳۷۰۰ یووان بر تن رسید. به گفته منابع : افزایش ذخیره بیلت و میلگرد در چین و نیز کاهش مصرف محصولات تمام فولادی ، دلایل عمده کاهش قیمت بوده اند. به نقل از یک تاجر داخلی بیلت : ذخیره بیلت تانگشان در طول هفته گذشته ، ۲۶۰۰۰۰ تن بوده است در حالی که هفته قبل از آن ، ۲۰۰۰۰۰ تن بوده است. یک تاجر دیگر در تانگشان گفت : تعلیق کارخانه های نورد مجددی که منبع سوخت خود را به زغال سنگ و گاز تبدیل نکرده اند ، دلیل عمده افزایش ذخیره و کاهش قیمت بیلت بوده است. هیچ پیشنهاد صادراتی و معامله ای تا ۱۵ سپتامبر شنیده نشده است.

جنوب شرقی آسیا
عدم حضور بیلت چین در بازار صادراتی ، باعث شده دیگر عرضه کنندگان ، از این فرصت در بازارهای جنوب شرقی آسیا استفاده کنند در حالی که قیمت ها تقریبا ثابت است. برخی فعالان بازار ، کاهش بیلت ویتنام در بازارهای صادراتی ( به دلیل وضعیت خوب  تقاضای داخی ) را گزارش کرده اند. در اوایل هفته گذشته ، یک محموله بیلت ویتنام ، به قیمت ۵۴۰ دلار بر تن سی اف آر ، به ویتنام فروخته شده است در حالی که هفته گذشته ، ۵۵۵ دلار بر تن سی اف آر گزارش شده بود. به گفته یک منبع داخلی در روز پنج شنبه : من فکر نمی کنم که این هفته قیمت معاملات از ۵۵۵ دلار بر تن سی اف آر فراتر رود هر چند انتظار دارم که این روند صعودی ادامه داشته باشد. به نقل از منابع بازار : بیش از چهار محموله در حدود ۶۰۰۰ تن بیلت ژاپن ، توسط فیلیپین و به قیمت ۵۴۵ تا ۵۵۳ دلار بر تن سی اف آر رزرزو شده است. در روز پنج شنبه ، یک محموله ۱۰۰۰۰ تنی بیلت تایوان ، به قیمت ۵۴۰ دلار بر تن فوب به فیلیپین فروخته شده است و هزینه حمل و نقل نیز ۱۰ تا ۱۵ دلار بر تن تخمین زده شده است. به گفته منابع : در اندونزی یک محموله بیلت تایوان ، به قیمت ۵۴۰ دلار بر تن سی اف آر رزرو شده است. هر چند که در زمان انتشار ، این اخبار به طور کامل تایید نشده است. رزرو دیگری در بازار شنیده نشده است اما برخی فعالان بازار می گویند که مشتریان اندونزیایی آماده اند تا قیمت های بالاتر از ۵۵۰ دلار بر تن سی اف آر را بپذیرند. یک تاجر داخلی گفت : تقاضا برای بیلت وجود دارد اما مشکل این است که قیمت ها ، قابل قبول قبول نیست و بیشتر پیشنهادها در حدود ۵۶۰ دلار بر تن سی اف آر است. پیشنهادهای بیلت تایوان ، هند ، عمان و عربستان سعودی در جنوب شرقی آسیا ، ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار بر تن سی اف آر شنیده شده است. هم چنین پیشنهادهای روسیه ، ۵۵۰ دلار بر تن سی اف آر موجود است. دراواخر هفته ، مقادیر کمی از بیلت تایوان به قیمت ۵۴۵ دلار بر تن سی اف ار پیشنهد شده است. معاملات مشتریان اندونزیایی در محدوده ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار بر تن سی اف آر شنیده شده است.

سی آی اس ، ترکیه و شمال آفریقا
قیمت های صادراتی بیلت سی آی اس در طول هفته گذشته ، بالا بوده است. پیشنهادهای روسیه و اوکراین در محوده ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار بر تن بوده است. به گزارش متال بولتن و به نقل از منابع : یک محموله بزرگ بیلت اوکراین ، به قیمت ۵۵۰ دلار بر تن سی اف آر ( معادل ۵۳۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه ) به الجزایر فروخته شده است. الجزایر تنها کشور در منطقه منا است که این قیمت را پذیرفته است. رزروهای اخیر مصر در محدوده ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار بر تن سی اف آر بوده است در حالی که قیمت پیشنهادی ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار بر تن سی اف آر بوده است. هزینه حمل و نقل به مصر در حدود ۲۰ دلار بر تن در نظر گرفته شده است. پشنهادهای اخیر بیلت سی آی اس به ترکیه ، ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار بر تن سی اف آر شنیده شده است هر چند معاملات از ۵۳۰ دلار بر تن سی اف آر فراتر نرفته است. هزینه حمل و نقل به ترکیه ۱۵ دلار بر تن در نظر گرفته شده است. برخی فعالان بازار انتظار کاهش قیمت ها را دارند و دلیل آن را کاهش قیمت ها در چین ، ضعف در بخش قراضه ، افزایش فاصله بین بیلت و قراضه و نیز کاهش فعالیت خرید در هفته گذشته می دانند. یک تاجر گفت : قیمت ها تاکنون ثابت بوده و همه در حال پیشنهاد دادن بیلت هستند.
خاورمیانه

به گفته منابع : در طول هفته گذشته ، قیمت های بیلت در امارات بالا رفته است و یک محموله از بیلت عمان به قیمت ۵۴۵ دلار بر تن سی اف آر به امارات فروخته شده است. علاوه بر این مواد وارداتی موجود کاهش یافته است. قیمت های پیشنهادی هند  520 دلار بر تن سی اف آر، چین ۵۳۵ دلار بر تن سی اف آر و بحرین ۵۳۸ دلار بر تن سی اف آر در این منطقه موجود است. ایران نیز بیلت خود را ۵۴۲ دلار بر تن سی اف آر به امارات پیشنهاد داده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.