شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹ 19 ذو الحجة 1441 Saturday, 8 August , 2020 ساعت ×

یکنواختی قیمت های کلاف وارداتی و داخلی امریکا برخلاف افزایش فشارها

شناسه : 10682 ۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۲

 طبق گفته فعالان بازار، قیمت های امریکا برای کلاف  از دو هفته گذشته ثابت باقی ماندند اگر چه عرضه کم ادامه یافت و زقابت واردات ضعیف باقی ماند.

پ
پ

ارزیابی قیمت بازار فلز امریکا برای قیمت کلاف کیفیت صنعتی داخلی در قیمت ۳۹.۲۵ دلار الی ۴۱.۲۵ دلار برای هر هاندرویت ( ۷۸۷ دلار الی ۸۲۵ دلار برای هر تن) در روز چهارشنبه مصادف با ۱۱ جولای یکنواخت باق یماند. بازار قراضه اهنی در شیکاگو این ماه اشفته بود با قیمت هایی قراضه خرد شده به قیمت ۳۷۰ دلار برای هر گراس تن یکنواخت بود.
بازار فلز امریکا بیان کرد که هنوز فشار در حال ایجاد شدن بر میله های کربن بالا هستند، یکی از خریداران میله که مقدار بالاتری میله  کربن بالا را به نسبت میله کربن متوسط خرید. او در ادامه اشاره کرد، با یک کارخانه این خریدار با  افزایش ۳۰  دلار برای هر تن (  دلار برای هر cwt) بر میله کربن بالا برای قیمت های محموله های ماه اگوست موافق است اگر چه این قیمت اولیه با قیمت کارخانه ها یک مقدار کمتر از بازار است. . وی در ادامه افزود، پیش از ان به صورت خصوصی با افزایش ۳۰ دلار برای هر تن برای محموله های ماه اگوست از ان کارخانه موافق شده بود، خریدار ۴۰ الی ۴۰.۲۵ دلار برای هر cwt ( 800 دلار الی ۸۰۵ دلار برای هر تن) یابه همین ترتیب برای میله کربن بالا پرداخت کرد. مشخص نیست که در صورتی که سایر کارخانه های داخلی نیز در تلاش برای افزایش قیمت های کربن بالای خود خواهد بود.
ارزیابی قیمت میله کربن بالا داخلی بازار فلز امریکا یکنواخت در قیمت ۴۱.۲۵ دلار برای هر cwt به دلیل محدودیت اطلاعات بازار باقی ماند. قیمت های بالا واردات نیز در این پویایی بازار نقش ایفا کرد ، این خریدار استدلال می کند، با اشاره به پیشنهاد میله  کربن بالا  که در ۴۰ دلار برای هر cwt یا بالاتر در بنادر شمال شرقی دریافت کرد. خریدار ثانویه میله ها اخرین قیمت میله کربن بالا خود را در قیمت ۴۰.۲۵ دلار برای هر cwt قرار داد که در هفته های اخیر یکنواخت بود. او انتظار نداشت که افزایشی  را برای ماه اگوست هنوز مشاهده کند حتی در صورتی که قیمت های حرکت کنند، خریدار دوم این را باورد ندارد که هر گونه تغییر عمده ای وجود خواهد داشت، زیرا کارخانه ها هیچ چیزی برای توجیه نوسانات قیمت های بزرگ ندارند. در طول ماه های تجاری او در نیمه اول سال ۲۰۱۸ که خریدار دو چند ۱۵ تا ۲۰ بار کامیون در هر ماه را سفارش داده است زمانی که او موجودی انبار را پر نمود. اما اخیرا او گزارش داد که خرید فولاد بسیار کمتر، فقط ۶ تا ۸ بار کامیون در هر ما بوده است.
طبق گفته های خریدار دوم بهتیرن قیمت برای مواد وارد شده تحویل داده شده به تسهیلات او حدود ۴۲.۳۵ دلار برای هر cwt ( 847 دلار برای هر تن ) بوده است. وی گفت: ” اما با توجه به زمان سه ماهه ای و قیمت های داخلی در حال حاضر،” ارزش بررسی  را ندارد. ” “اگر معامله گران می توانند هزینه های تحویل داده شده خود را برای میله های داخلی مطابقت دهند، من دو ماه پیش یک سفارش خریداری کرده ام، اما آنها فقط نمیتوانند با آن مطابقت داشته باشند”، این خریدار میله ای ادامه داد و اشاره کرد که او به دنبال پیشنهادات واردات رقابتی برای بیشتر بود از چهار ماه است. یکی از تاجران قیمت میله کربن کم  داخلی را به قیمت ۴۰ دلار الی ۴۲ دلار برای هر cwt با استفاده از گفتگو با خریداران مییله قرار داد. تاجر در تاریخ ۱۰ جولای بیان کرد که “درک من این است که قیمت داخلی در ماه یا دو ماه گذشته زیاد تغییر نکرده است.” کارخانه های امریکا اخیرا افزایش میله در ماه می را اعلام کردند. از تاریخ ۲۳ ماه می قیمت میله کیفیت صنعتی بازار فلز امریکایی یکنواخت باقی مانده است.
وارد کنندگان هنوز هم بی قرار
در ترم سی اف ار، پیشنهاد های واردات شامل ۲۵ درصد تعرفه بخش ۲۳۲ می شود که رنجی از ۸۳۷۰۵۰ دلار برای  هر تن  برای میله جنوب شرق اسیا به ۸۷۵ دلار برای هر تن برای مواد از تایوان شنیده شده اند.  طبق اخرین ارزیابی متال بولتن ، قیمت های ترکیه برای صادرات کلاف کیفیت مش که ارزانترین کلاف پیشنهاد دشه در امریکا دراواخر ماه ژوئن بود به قیمت ۵۷۵ دلار الی ۵۸۵ دلار برای هر تن وفب از قیمت ۵۸۰ دلار الی ۵۹۰ دلار برای هر تن فوب پیش بود. فعالان بازار بیان کردند که مواد از مصر و المان نیز در بازار مشاهده شده اند اگر چه مشخص نیست چه زمانی یا در چه صورتی این مواد رزرو شده اند. طبق داده های وزارت بازرگانی ایالات متحده امریکا، مقدار ۲۳.۶۶۰ تن از کلاف المان در ماه می به کشور امریکا رسید در حالی که مصر ۵.۹۹۴ تن در همان ماه ارسال نمود. داده های مجوز اولیه نشان می دهد که، از بعد از ان صادر کننده برتر مصر ۷.۱۲۹ تن در ماه ژوئن بعلاه ۹.۹۹۳ تن دیگر در ۱۰ جولای منقل می کند.  برای فروش واردات بر پایه کامیون بارگیری شده تاجر بیان کرد که ” همه فاکتور در تعرفه ها و بازی محدوده  ۴۰ دلار در هر CWT هستند. در صورتی که شما بتوانید ان را به رنج درست حدود ۴۰ دلار الی ۴۱ دلار برای هر cwt تحویل داده برسانید این در مقایسه با قیمت داخلی خیلی جالب نیست اما خریداران بزرگ ممکن است هنوز در شانس برای خرید ۳.۰۰۰ الی ۵.۰۰۰ تن وارداتی جهش کنند.
به گفته این معامله گر، برخی خریداران برای چندین هزار تن برای ورود به نوامبر و دسامبر، “فقط برای اطمینان” از تأمین امنیت، در حال تحقیق هستند. او گفت که خریداران ممکن است از عرضه داخلی تامین شوند، اما به سختی و ممکن است احساس ناخوشایندی داشته باشد بدون یک منبع احتمالی واردات. معامله گر دوم معتقد است، مگر اینکه کارخانه های داخلی قیمت ها را با ۱۰۰ دلار دیگر به ازای هر تن افزایش دهند، واردات میله اکنون حساس نیست.
” این تاجر بیان کر که من فکر نمی کنم که ما در حال انجام هر گونه کسب و کار با بازار میله باشیم. ما اسپیرید ها و مارجین ها را نمی بینیم، بنابراین ما فقط خارج از بازار هستیم، “این معامله گر، که تجارت انواع را تقویت می کرد به بازار فولاد امریکا، . در سال گذشته گفت ، “ما مجددا سعی کردیم و مجددا تلاش کردیم برای واردات میله ، صادقانه بگویم که اما به نظر نمیرسد که برای زمان و تلاش کافی نیست.”  او اخیرا قواعد تجارتی خود را در مورد میله دریایی، به همراه  تعرفه ۲۳۲ ، برای بستن عرضه واردات، آورده است.
او اضافه کرد: “من فکر می کنم عرضه داخلی در حال کاهش است ( و کمتر کم شود). در ماه های پیش رو من هیچ ترس و وحشت در بازار را نمی بینم.”
ارزیابی قیمت بازار فلز امریکایی برای  واردات کلاف کم کربن از دو هفته پیش در قیمت ۷۴۴ دلار الی ۷۶۲ دلار برای هر تن یکنواخت باقی ماند که  پیشنهاد های قیمت بالاتر از اسیا  غیر واقعی به نظر می رسند در حالی که مواد ترکیه همچنان در دسترس هستند.
منبع: متال بولتن

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.