افزونه جلالی را نصب کنید. 8 جماد أول 1444 Thursday, 1 December , 2022 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

توسعه داد و ستد بازار جهانی فولاد در راستای پیشرفت تکنولوژی

شناسه : 1144 04 خرداد 1396 - 15:43

یک دهه گذشته فولاد توانسته در سطح بین المللی صنعتی توسعه یافته گردد.

پ
پ

 افزایش عرضه کشورهای آسیایی نیز ویژگی های پویای این صنعت را دگرگون کرده است. خریداران فولاد در سطح جهان سعی دارند خود را بیشتر به خرید از بازارهای بین المللی وفق دهند. برای ترسیم این واقعیت لازم به ذکر است که در ۵ سال گذشته حجم تجارت بین المللی فولاد ۷۰ میلیون تن بالا رفته که بر اساس قیمت های روز بازار معادل ۴۵ میلیارد دلار ارزش فروش دارد. 
از طرفی توسعه ارتباطات اینترنتی یافتن عرضه کننده های جدید و قیمت های رقابتی و مناسب تر را آسان تر کرده است. دیگر ملاقات های حضوری دو طرف معامله جای خود را به مکاتبات الکترونیکی داده است. 
این صورت از خرید های غیر حضوری در کنار نوسانات اخیر قیمت فولاد، نیاز به وجود داده های تحقیقاتی مستقل برای اطلاع از تغییرات قیمت های فروش فولاد در طی دوره قراردادها را واجب کرده است. اغلب اوقات توافقی بین خریدار و فروشنده نهایی می شود تا از داده های شاخص قیمتی موسسات خاصی برای رصد کردن روند تغییر قیمت محصولاتی خاص در کشورهای انتخاب شده استفاده نمایند.
شرکت های تحقیقاتی مستقل که ارتباطی با خریدار یا فروشنده فولاد ندارند، این داده های بازار را فراهم می نمایند. کشف قیمت ها توسط تحلیلگران بازار فولاد صورت می گیردکه از طریق مذاکرات کارمندان مسئول این شرکت ها با بخش های عرضه و یا بازار خرید می باشد تا روند تغییر قیمت ها روشن شود. قیمت ها و شاخص ها از نتیجه تحقیقات آن ها به دست آمده میانگین های ماهانه تهیه می گردد. این داده ها اغلب به صورت آنلاین در اختیار مشترکین این شرکت های تحقیقاتی قرار می گیرد. 
با استفاده از این داده ها قیمتی آنلاین، هم خریدار و هم فروشنده می توانند روند درصد تغییرات ماهانه قیمت ها را برای محصولات فولادی بررسی نمایند و نتیجه آن را به عنوان منبعی برای تغییر در قیمت توافقی قبلی در قرارداد با طرف مقابل به کار ببرند. این امر چیز جدیدی نیست ولی مورد استقبال بیشتری قرار گرفته و در واقع درجه ای از اعتماد به هر دو طرف معامله می دهد چرا که تغییر قیمت را یک منبع مستقل اعلام می کند. 
برای خریدارها این خوبی را دارد که با استفاده از این منبع معتبر دیگر نیاز نیست برای گفتگو و توافق بر سر تغییر قیمت سفر های طولانی به کشور فروشنده داشته باشند و این تغییر را می توانند به کالای تولیدی خود نیز منتقل کنند. 
برای تولید کننده ها نیز این مزیت را دارد که می توانند در طول قرارداد هزینه های تغییر یافته مواد اولیه و تغییر شرایط بازار را به قیمت فروش خود منتقل کنند. 
وقتی میانگین قیمت ها و شاخص های فولادی که به صورت مستقل تهیه شده در قرار دادها به کار می روند هر دو طرف را قادر می سازد تا در طول زمان یک قرارداد، در مقابل شرایط خاص بازار واکنش مناسب را نشان دهند. زمانی که بازار از نوسانات زیادی برخوردار است یا زمانی که خرید فولاد از عرضه کننده های خارجی صورت می گیرد این امر حائز اهمیت می باشد. 
انتظار می رود داد و ستد بین المللی فولاد در آینده نیز به این روند رشد و بهره مندی از داده های روز بازار پیش برود.ایفنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.