شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳ 5 شوال 1445 Saturday, 13 April , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

وضعیت بازار ورق در هفته ای که گذشت.

شناسه : 1167 07 خرداد 1396 - 10:25

در هفته گذشته قیمت ورق گرم صادراتی سی آی اس با ۱۰ دلار افت ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار هر تن فوب دریای سیاه ثبت شد.

پ
پ

 متوسط قیمت ورق گرم صادراتی چین ۲۰ دلار رشد داشته ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار هر تن فوب شد. در بازار داخلی چین ورق گرم با ۲۵ دلار رشد به ۴۷۱ تا ۴۷۵ دلار هر تن درب کارخانه رسید.
متوسط قیمت ورق گرم در بازار داخلی ترکیه از ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار به ۴۹۰ تا ۵۱۰ دلار هر تن درب کارخانه رسید و بازار فعالیت زیادی نداشت. ورق گرم صادراتی ترکیه نیز ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار هر تن فوب است که ۵ دلار رشد داشته است.
ورق گرم در بازار داخلی امریکا با ۱۰ دلار افت ۶۱۰ دلار هر تن درب کارخانه ثبت شد در حالی که اواخر ماه مارس امسال نیز ۶۶۰ دلار بود.
ورق در بازار ایران
قیمت ورق گرم ضخامت دو میلیمتر روز شنبه ۲۱۶۰ تومان هر کیلو بود که تا آخر هفته به ۲۱۳۰ تومان رسید قیمت این کالا محصول چین در بندرامام در طول هفته ثابت بود و ۲۱۳۰ تومان معامله میشد . ورق گرم ضخامت ۲.۵ تا ۱۵ میلیمتر محصول مبارکه روز شنبه بطور متوسط ۲۱۸۰ تومان معامله میشد که تا پایان هفته با ۵ تومان تغییر به ۲۱۸۵ تومان رسید. علت افزایش قیمت بیشتر ناشی از محدودیت عرضه ورق های فابریک مبارکه بود. ورق های گرم محصول اکسین ضخامت ۸ تا ۴۰ میلیمتر روز شنبه بطور متوسط ۲۲۳۵ تومان بود که تا پایان هفته به ۲۱۸۰ تومان کاهش یافت. کاویان در هفته گذشته اکثر سایزهای ۸ تا ۳۰ میلیمتر را در عرض های ۱.۲۵ و ۱.۵ متر پیشنهاد می کرد که قیمت آن ۲۱۶۰ تومان بود ولی در پایان هفته به ۲۱۲۰ تومان تغییر یافت علت کاهش قیمت ، محدودیت شدید تقاضاست در حالیکه زمزمه هایی در بازار شنیده می شد که به علت محدودیت عرضه بخصوص از طرف اکسین احتمال افزایش قیمت هست البته بعید است که بازار به افزایش قیمت واکنشی نشان دهد چون آینده نگری در بازار با سردی روبروست. قیمت ورق گرم در بازار چین با بهبودی حدود ۳۰ دلار روبرو شد ولی این تغییر به دلایل مختلفی در بازار ایران دیده نشد . رکود فصلی در بازار فولاد از یک طرف و سردرگمی در انتخاب کابینه جدید دیدگاه های همه فعالان اقتصادی را مه آلود کرده است به همین علت سرمایه گذاری در بازار فولاد به حداقل خود رسیده کارخانجات بزرگ مشغول صادرات خود هستند و رکود فعلی مشوق اصلی انها برای افزایش صادرات است در نتیجه پس از ماه مبارک رمضان و روشن شدن تکلیف هیئت دولت و سیاست های جدید دولت بازار فولاد با محدودیت عرضه مواد اولیه روبرو خواهد شد این چشم اندازی است که بسیاری از خوش بین ها در مورد آینده بازار فولاد دارند.
ورق سرد در عین اینکه با بازار بی رونقی روبروست از طرف دیگر با عرضه نسبتا معقولی از طرف مبارکه و واردات مواجه شده است. واردات دو ماه گذشته این کالا ۵۲ هزار تن بوده در حالیکه محصولات مبارکه مثل گذشته در سایزها و ابعاد مختلف پیشنهاد می شود بعضی از ضخامت ها ی این کالا با محدودیت عرضه روبروست ولی قیمت ان به علت محدودیت تقاضا تغییری نکرده است . نگاه عمومی این است که روند قیمت این کالا در هفته های آینده نزولی خواهد بود اما شیب آن محدود است .
ورق گالوانیزه همچنان با بازار سر به سری روبروست عرضه و تقاضای آن باجی به یکدیگر نمی دهد بنابراین قیمت های آن تقریبا بدون تغییر باقی می ماند .

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.