چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

وضعیت بازار ورق در هفته ای که گذشت

شناسه : 1293 13 خرداد 1396 - 8:39

هفته گذشته قیمت ورق گرم در بازار صادرات سی آی اس تغییری نداشته ۴۳۰ تا ۴۴۰ دلار هر تن فوب ثبت شد.

پ
پ

ورق گرم صادراتی ترکیه در ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار هر تن فوب به اروپا فروخته شد در حالی که قیمت های پیشنهادی ۴۸۰ تا ۴۹۰ دلار هر تن فوب بود. بازار داخلی ورق ترکیه در ثبات بوده ولی انتظار می رود هفته های آتی بهبودهایی داشته باشد. قیمت پیشنهادی ورق گرم تولید ژوئن ۴۹۰ تا ۵۱۰ دلار هر تن درب کارخانه بود.

قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین اخیرا تا ۶ دلار افت داشته ۴۶۴ تا ۴۶۸ دلار هر تن درب انبار ثبت شد.

در بازار داخلی امریکا ورق گرم ۵ دلار افت داشته ۵۹۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه ثبت شد. ورق گرم وارداتی نیز ۵۴۵ دلار هر شورت تن سی آی اف بود. متوسط قیمت ورق گرم در بازار داخلی اروپا ۵۰۵ یورو هر تن درب کارخانه بود و قیمت وارداتی نیز حدود ۴۸۳ یورو هر تن سی آی اف ثبت شد.

ورق در بازار ایران

قیمت ورق گرم ضخامت دو میلیمتر رول اول هفته ۲۱۴۰ تومان بود که تا پایان هفته به ۲۱۳۰ تومان رسید در حالیکه واردات این کالا تغییر جدی نداشته ولی محصولات مبارکه در بازار فراوان است و مهم تر از آن بازار تقاضای لوله و پروفیل که در رکود به سر می برد سیاست نگاه به داخلی که تحت فشار سندیکای لوله و پروفیل برای محصولات مبارکه ایجاد شده است باعث شده تا صادرات مبارکه کاهش یابد اگر دولت به جای جایگزینی محصول مبارکه تسهیلاتی برای واردات ورق بخصوص از چین که به ما بدهکار است می اندیشید محصول مبارکه صادر میشد ، مطالبات ما از خارج وصول میشد. تولید لوله و پروفیل هم بهم ریخت کالای مبارکه در مقابل محصول وارداتی به مثابه مرسدس بنز است در مقابل پیکان برای تولید لوله و پروفیل هم محصول مبارکه با قزاق تفاوت زیادی ندارد شرایط موجود مثل اینست که ما بنز را فدای پیکان کنیم که گناه آن به گردن دولت است. ورق های دیگر تا ضخامت ۱۵ میلیمتر تغییر قیمت جدی نداشت ولی بازار با نزول تا هر کیلو ۳۰ تومان برای بعضی از اقلام روبرو شد. ضخامت های ۱۵ میلیمتر به بالا با کاهش قیمت روبرو شد کاویان همه سایزها را در بازار پیشنهاد میدهد در حالیکه تقاضا نیست محصول اکسین محدود است این کارخانه در حال سیاست گذاری برای فروش های جدید است به این امید که بتواند بازار را کنترل کند غافل از آنکه در فضای راکد فعلی بازار این سیاست جواب نخواهد داد قیمت های اکسین تا هر کیلو ۲۰ تومان کاهش یافت در حالیکه هفته آینده عملاً بازار تعطیل است و امیدی به بهبود و قیمت تا پایان ماه مبارک رمضان نیست.

ورق سرد با روند نزولی روبرو بود قیمت ها تا ۵۰ تومان هر کیلو پائین آمد تنها سایز های ۰.۵۰ و ۰.۶۰ با ثبات نسبی قیمت روبرو بود که امیدی به حفظ قیمت آنها هم نیست .

ورق گالوانیزه با بازار ثابتی روبرو بود کاشان قیمت هایش را تا ۵۰ تومان هر کیلو بالا برد در حالیکه قیمت ورق سرد و روی در دنیا رو به کاهش بوده است دلیل این سیاست مشخص نیست البته گفته میشود این کارخانه در زمینه صادرات موفقیت هایی داشته اگر این تعریف درست باشد زمینه امیدواری برای این محصول پس از سه سال ایجاد شده است .ایفنا

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.