سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ 18 شعبان 1445 Tuesday, 27 February , 2024 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها

افزایش سود دهی تولید فولاد در چین

شناسه : 1381 16 خرداد 1396 - 18:36
هزینه تولید بیلت با کاهش قیمت سنگ آهن و زغال سنگ به روند نزولی خود ادامه می دهد و هم اکنون به ۲۴۵۷ یوان (۳۵۷ دلار) به احتساب مالیات رسیده است.
پ
پ
به گزارش مرکز فولاد ایرانیان، با این حال به دلیل تقاضای مناسب قیمت بیلت همچنان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و تولید کننده ها ضمن افزایش تولید از قیمت فروش ۳۰۸۰ یوانی(۴۴۸ دلار)بهره می برند.به این ترتیب حاشیه سود فولادسازهای چینی از فروش بیلت به ۶۲۳ یوان (۹۰ دلار)رسیده است.اما افزایش تولید سبب توقف روند نزولی موجودی بیلت در انبارهای چین شده است و بیم آن می رود ادامه این روند در کنار کاهش قیمت مواد اولیه باعث کاهش بیشتر قیمتها درهفته های آتی گردد.
 
حاشیه سود ۱۶۴ دلاری میلگرد
 
میلگرد در بهترین شرایط نسبت به دیگر محصولات فولادی در چین قرا دارد. شرایط مطلوب کاهشی در قیمت مواد اولیه باعث کاهش چشمگیر هزینه تولید میلگرد در چین شده است.بر اساس داده های Mysteel هزیه تولید بیلت به ۲۷۴۲ یوان (۳۹۷ دلار) کاهش یافته است.به دلیل تقاضای مناسب در بازار میلگرد چینی ها تولید خود را افزایش داده و ضمن افزایش قیمت از حاشیه سود بسیار بالایی بهره برداری کردند. بر اساس آخرین داده های Mysteel در ۳۰ ماه می قیمت میلگرد در بازار داخلی چین ۳۸۷۶ یوان(۵۶۲ دلار) بوده و حاشیه سود ۱۱۳۴ یوانی(۱۶۴ دلار) برای تولید کننده ها به ارمغان آورد. 
 
حاشیه سود محصولات تخت
 
در بخش محصولات تخت اما تقاضا به خوبی محصولات طویل نبوده است وطبق  داده های Mysteel حاشیه سود پلیت ۴۹۹ یوان(۷۲ دلار) کلاف سرد ۴۴۸ یوان (۶۵ دلار) و کلاف گرم با کمترین حاشیه سود ۴۲۴ یوان (۶۱ دلار) گزارش شده است.
 
افزایش حاشیه سود و تقاضای مناسب تولید کننده ها را به افزایش تولید و فروش ترغیب می کند و به مرور باعث افزایش موجودی انبارها خواهد شد که روند آن به نظر می رسد از اوایل ماه June آغاز شده است.
به این ترتیب با کاهش قیمت مواد اولیه و افزایش موجودی انبارها پیش بینی می شود در هفته های پیش رو قیمت فولاد در چین با کاهش بیشتری همراه شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.